قطعات لباسشویی

سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی

سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی ، سوالات مربوط به ماشین لباسشویی

از آنچا که ماشین لباسشویی دستگاه پر مصرفی در خانه های ماست ممکن است مشکلات زیادی برایش بوجود بیاد در اینجا قصد داریم سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی که هر روزه از ما پرسیده میشود را بیاوریم و شاید مشکل ماشین لباسشویی شما هم در سوالات مربوط  به ماشین لباسشویی باشد.

در صورتیکه مشکل دستگاه خود را در سوالات  پیدا نکردید کافیست در انتهای مقاله از ما بپرسید تا کارشناسان ما جوابگوی سوالات شما باشند.سوالات مربوط به ماشین لباسشویی زیاد است و ما سعی کردیم همه ی سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی را در این مقاله جای دهیم .

سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی

سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی

سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی

1 . ماشین لباسشویی آب را خالی (تخلیه ) نمیکند؟

چند علت وجود دارد که باید بررسی شود. میتوانید برای اطلاعات بیشتر مقاله عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 • ابتدا سراغ شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود بروید

شلنگ تخلیه فاضلاب پشت لباسشویی و زیر سینک قرار دارد و باید آنجارا چک کنید که دچارگرفتگی نشده باشد.برای اینکه مطمئن شوید مقاله تعویض شلنگ تخلیه را مطالعه کنید.

 • فیلتر پمپ تخلیه را چک کنید

خوب شاید برایتان سوال باشد که فیلتر پمپ تخلیه چیست؟ برای تخلیه آب ماشین لباسشویی در دستگاه شما پمپ تخلیه قرار داده شده که طی مراحل شست و شو چندین بار آب دستگاه را تخلیه میکند ، برای اینکه پمپ لباسشویی کمتر آسیب ببیند یک فیلتر قبل از پمپ تخلیه قرار گرفته تا پرز ها کرک ها سکه ، سنجاق ، دکمه و هر گونه شیء را که از لباسش ها ممکن است جدا شود در خود نگه میدارد تا به پمپ تخلیه آسیب نرسد.

و در این مرحله اگر شی اضافی وارد این فیلتر بشود پمپ تخلیه درست عمل نمیکند و آب را تخلیه نمیکند. بهتر است مقاله نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را مطالعه کنید تا اگر چنین مشکلی پیش آمد آن را بر طرف کنید.

 • خراب شدن پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

همان طور که از اسم قطعه مشخص است کار پمپ تخلیه لباسشویی خالی کردن آب ماشین لباسشویی است و ممکن است اشیایی که در  بالا به آنها اشاره شد از فیلتر عبور کرده و به پمپ تخلیه برسند و باعث شکسته شدن پره های پمپ و یا آسیب های دیگر شوند

و لازم به ذکر است که قطعه پمپ تخلیه کاملاٌ مصرفی میباشد و به مرور زمان فرسوده میشود و هر چند سال یک بار باید تعویض شود و به اصطلاح یک عمر مفید دارد که به مرور زمان از کیفیت و کارایی آن کم میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله پمپ تخلیه لباسشویی را مطالعه کنید.

 • ممکن است تایمر و یا برد خراب باشد

لباسشویی ها دو نوع  هستند آنهایی که با تایمر ( ولوم هایی که با آن به دستگاه برنامه میدهیم ) کار میکنند و آنهایی که با برد ( دکمه هایی که روی لباسشویی است ممکن است دکمه ای و یا لمسی باشند) کار میکنند.

چه تایمری و چه بردی مغز دستگاه شما میباشد و کلیه فرمان ها را به قطعات مختلف دستگاه میفرستد ، گاهی بر اثر خرابی این مغز متفکر ممکن است پیام درستی به پمپ تخلیه ارسال نشود و نتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

تشخیص این که برد و یا تایمر خراب است کاری تخصصی است و باید توسط تعمیر کار ماشین لباسشویی تشخیص داده شود. برای اطلاعات بیشتر راجع تایمر و برد مقاله تعویض تایمر و برد را مطالعه کنید .

2 . چرا ماشین لباسشویی خاموش است اما داخل آن آب جمع شده ؟

ممکن است این اتفاق بیفتد و علت آن خرابی شیر برقی یا همان شیر الکترونیکی دستگاه است.

زمانی که این قطعه کار خود را درست انجام ندهد این اتفاق میفتد و باید سوراخ شدن لاستیک یا دیافراگم شیر را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.برای تعویض راحت تر کافیه مقاله تعویض شیر برقی را مطالعه کنید.

3 .چرا ماشین لباسشویی آبریزی و نشتی آب دارد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باید به ترتیب آنها را بررسی نمایید.در مقاله چرا ماشین لباسشویی آب میدهد میتوانید مطالعه کنید.

 • اتصالات شما مثل شلنگ تخلیه و یا شلنگ ورودی که همان شلنگ ورودی به شیر برقی است مشکل پیدا کرده است.
 • لاستیک دور درب لباسشویی سوراخ شده است.

گاهی ممکن است بر اثر برخورد یه شی تیز و یا برنده قسمتی از لاستیک کنده و یا پاره شود ، گاهی نیز به دلیل جمع شدن آب بعد از اتمام کار لباسشویی در پایین لاستیک ماشین به خاطر املاحی که  در آب جمع شده وجود دارد لاستیک دچار خوردگی و سوراخ شدن شود و در این مواقع میتوانید لاستیک را 180 درجه بچرخانید و تست کنید که آبدهی قطع شده و یا نه ؟ اگر قطع شده بود که از دستگاه استفاده نمایید ولی اگر همچنان آبریزی وجود داشت باید لاستیک دور درب لباسشویی خود را تعویض کنید. برای تعویض لاستیک دور درب مقاله راجب آن را مطالعه کنید.

 • شلنگ اتصال جاپودری به دیگ لباسشویی سوراخ ، پاره و یا از جای خود در آمده

باید لوله خرطومی چک شود.

 • مخزن یا همان دیگ لباسشویی سوراخ شده باشد

در این صورت باید دیگ یا مخزن تعمیر و یا تعویض شود.بهتر است این مقاله که راجب تعویض دیگ ماشین لباسشویی است را مطالعه کنید.

شلنگ رابط بین شیر برقی به دیگ مشکل دارد

برای اینکه متوجه شوید باید به صورت کامل این مقاله را مطالعه کنید.

 • کاسه نمد ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است

اگر آبریزی از این قسمت ماشین لباسشویی باشد آبریزی از پشت مخزن زیر یاتاقان میباشد. مقاله راجب به کاسه نمد را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

 • پمپ تخلیه آب آبریزی دارد
لازم به ذکر است در این مقاله سعی کردیم سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی و سوالات مربوط به ماشین لباسشویی را بدهیم اما اگر سوالات شما بر طرف نشد در انتهای مقاله سوال خود را در فرمی که قرار دادیم بنویسید و ارسال کنید .

4 . قفل شدن درب ماشین لباسشویی

این مشکل نیز چندین علت دارد و در مرحله اول باید مطمئن شوید که قفل کودک دستگاه را فعال نکرده باشید.برای اطمینان  از قفل شدن درب لباسشویی مقاله چرا درب لباسشویی قفل میشود را مطالعه کنید.

 • ایراد از قفل درب ماشین لباسشویی میباشد.

همه دستگاه های لباسشویی چه درب از جلو و چه در از بالا دارای قفلی میباشند تا از باز شدن درب هنگام کار کردن جلوگیری کند

که ابتدای شروع به کار دستگاه به صورت خودکار فعال میشود و بعد از اتمام کار دستگاه نیز بعد از چند دقیقه باز میشود.

اگر بعد از به اتمام رسیدن کار دستگاه درب ماشین لباسشویی باز نشد میتوان علت آن را خرابی قفل دانست.که در این مقاله به بررسی قفل ماشین لباسشویی بپردازید.

 • هرز شدن و یا شکستگی لولا درب لباسشویی

درب لباسشویی به وسیله لولا به بدنه متصل شده است که ممکن از زمانی بر اثر فشار و یا هرز شدن درست در جای خود نباشد و همین موضوع باعث میشود درب در جای درست خود نباشد و درب قفل نشود و یا دیگر باز نشود.برای اطلاعات بیشتر مقاله راجع لولای درب را مطالعه کنید.

 • خالی نشدن کامل آب داخل ماشین لباسشویی

اگر آب داخل ماشین پس از اتمام کار به درستی تخلیه نشده باشد درب دستگاه باز نمیشود و باید در این حالت توسط فیلتر ماشین لباسشویی آب مانده در دستگاه را خالی نمایید و بعد از آن درب باز خواهد شد. برای اینکه اطلاعات بیشتری از خالی نشدن آب در ماشین لباسشویی کسب کنید مقاله خالی نشدن آب ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 • میکروسوییچ ماشین لباسشویی مشکل دارد

میکروسوییچ کلید حساسی است که باعث بسته شدن کامل درب لباسشویی میشود و بعد از آن ماشین استارت میخورد و شروع به کار میکند و در انتها نیز اگر میکروسوییچ به درستی عمل نکند درب ماشین لباسشویی باز نخواهد شد.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله راجع آن را مطالعه کنید.

5 .  چرا ماشین لباسشویی موقع کار و خشک کردن صدا و لرزش دارد؟

علت های مختلفی دارد که به ترتیب آنها را بررسی میکنیم. برای اینکه دلایل لرزش ماشین لباسشویی را بدانید مقاله چرا ماشین لباسشویی لرزش دارد را مطالعه کنید.

تراز نبودن دستگاه

ممکن است ماشین لباسشویی شما در جای مناسبی نباشد و یا پایه های آن تراز نباشد.

 • خراب بودن تسمه

ممکن است تسمه دستگاه شما شل شده باشد و یا از جای خود در آمده باشد و یا پاره شده باشد.برای تعویض آن مقاله تعویض تسمه ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 • جسم خارجی مابین مخزن لباسشویی و چیلک گیر کرده

ممکن است فنر، زنجیر ، سکه و سنجاق و یا هر شی در آن قسمت گیر کرده باشد و باعث ایجاد سرو صدا شود.

کاسه نمد و بلبرینگ نگهدارنده دیگ لباسشویی مشکل دارد

که تعویض و یا تعمیر آن کاری تخصصی است ولی یکی از دلایل شایع میباشد که اصولاٌ  به خاطر رعایت نکردن وزن مناسب لباس و یا به مروز زمان اتفاق میفتد. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر مقاله چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد را مطالعه کنید.

سوالات مربوط به ماشین لباسشویی 

سوالات مربوط به ماشین لباسشویی

لازم به ذکر است در این مقاله سعی کردیم سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی و سوالات مربوط به ماشین لباسشویی را بدهیم اما اگر سوالات شما بر طرف نشد در انتهای مقاله سوال خود را در فرمی که قرار دادیم بنویسید و ارسال کنید .

سوالات مربوط به خرابی ماشین لباسشویی

 • بلبرینگ های موتور دچار خرابی شده

در این صورت باید تعویض شود. برای اینکه بلبرینگ را تعویض کنید این مقاله را که درباره تعویض بلبرینگ هست رو مطالعه کنید.

 • کمک ماشین لباسشویی مشکل دارد

در این صورت باید کمک های ماشین لباسشوی عوض شود. برای تعویض کمک ماشین لباسشویی مقاله آن را مطالعه کنید.

 • پولی لباسشویی شل شده است

تعمیر و یا تعویض پولی نیز کاری تخصصی است که باید توسط تکنسین انجام شود.

 • لباس کم و یا زیاد ریخته اید

خیلی وقتها نیز دستگاه مشکلی ندارد و شما باید به میزان لباسی که در دستگاه ریخته اید توجه کنید.

 • پمپ تخلیه مشکل دارد

در صورتیکه پمپ تخلیه هم کار خود را به درستی انجام ندهد دستگاه دچار سرو صدا میشود. برای اینکه علت های بیشتر سرو صدای ماشین لباسشویی را متوجه شوید مقاله رجب آن را مطالعه کنید.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشه؟

چندین دلیل وجود دارد ولی ما به ترتیب میگوییم که ممکن است مشکل از کجا باشد. برای اینکه متوجه شوید مقاله چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود را مطالعه کنید.

 • برق لباسشویی مشکل دارد

شما باید قبل از تماس با مرکز تعمیرات پریز برق خود را چک کنید ممکن است پریز برق شما مشکل داشته باشد و برق وارد دستگاه نشود، گاهی نیز ممکن است دوشاخه و سیم برق شما دچار مشکل شده باشد.

 • ولوم یا همان تایمر مشکل دارد

بعضی از ماشین های لباسشویی توسط تایمر شروع به کار میکنند و این کار توسط سوییچ استارت انجام میشود که گاهی دچار مشکل میشود و به درستی کار خود را انجام نمیدهد.

 • برد ماشین لباسشویی خراب شده است

ماشین های لباسشویی که با برد کار میکنند تمام فرمان به قطعات لباسشویی از طریق برد انجام میشود و اگر برد درست کار نکند و به موتور فرمان ندهد هیچ اتفاقی در دستگاه نمیفتد.

لازم به ذکر است که تشخیص ایراد و تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری تخصصی است و باید توسط تعمیر کار حرفه ای انجام گیرد.

 • میکروسوییچ درب مشکل دارد

زمانیکه درب لباسشویی کامل بسته نشده باشد با اروری روبرو میشویم که به ما اخطار میدهد درب باز است و در آن زمان دستگاه هیچ کاری انجام نمیدهد.

 • موتور لباسشویی ایراد دارد

همه ماشین های لباسشویی برای چرخش دیگ خود یک موتور دارند در بعضی از ماشین های لباسشویی با ظرفیت بالا از موتور های معکوس استفاده میشود که برای شستشوی بهتر در دو جهت دیگ را میچرخانند.

اگر دستگاه شما در ابتدا شروع به کار نمیکند و زوزه میکشد و یا صدای عجیب تولید میکند ممکن است موتور شما خراب باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر راجع موتور ماشین لباسشویی وتعویض آن مقاله آن را مطالعه کنید.

گاهی نیز موتور به دلیل داغ شدن بیش از حد از کار میفتد که بعد از خنک شدن مجدد شروع به کار میکند ولی اگر این اتفاق نیفتاد حتما با مرکز تعمیرات تماس بگیرید. و یا این مقاله را مطالعه کنید تا در صورت فنی بودن خودتان مشکل را برطرف کنید.

در این مقاله سعی کردیم سوالات متداول خرابی ماشین لباسشویی و سوالات مربوط به ماشین لباسشویی را بدهیم و برای هر بخش که نیاز به  تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده را هم داشتند لینک مربوط به آن را دادیم تا راحت تر قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنید. در صورت پیدا نکردن سوالات خود با پر کردن فرم زیر در اسرع وقت کارشناسان شرکت با شما تماس میگیرند تا مشکل شما را حل کنند و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

02122737566

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *