قطعات لباسشویی

تعویض موتور ماشین لباسشویی

طریقه تعویض موتور لباسشویی ، تعویض موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی به عنوان قلب ماشین لباسشویی شناخته شده و حساسیت ها ظرافت های خاصی دارد از همین رو در نمایندگی ها با دستگاه های مدرن عیب یابی میکنند و نمی توان تعویض موتور ماشین لباسشویی  را پشت گوش انداخت و باید سریع مشکل موتور را بررسی کنیم. طریقه تعویض موتور لباسشویی از جمله خدمات تخصصی است که از دست هر تعمیرکاری ساخته نیست. گاه دیده شده که تعمیر موتور ماشین لباسشویی با اینکه به درستی انجام گرفته است اما باز هم عملکرد دستگاه اولیه باز نگشته در این حالت باید موتور تعویض شود.

طریقه تعویض موتور لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی وظیفه به کار انداختن پولی سبد شستشو از طریق تسمه را بر عهده دارد.خرابی موتور ماشین لباسشویی علائمی دارد که در این مقاله به آنها پرداخته و طریقه تعویض موتور لباسشویی  و تعویض موتور ماشین لباسشویی را هم یاد میدهیم تا کاربران دست به آچار ما به راحتی بتوانند موتور ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنند.

در ماشین لباسشویی سه نوع موتور وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. ماشین لباسشویی ها بسته به نوعی که تولید می شوند دارای موتورهای متفاوتی می باشند.

انواع موتور ماشین لباسشویی

موتورآسنکرون یا القایی یا قفس سنجابی

طریقه تعویض موتور لباسشویی

موتور القایی

موتور سنکرون یا زغالی

تعویض موتور ماشین لباسشویی

موتور ذغالی ماشین لباسشویی

 

موتور اینورتر یا دایرکت درایو( گیربکسی)

تعویض موتور ماشین لباسشویی

موتور گیربکسی

این موتور ها هم توسط برد الکتریکی و با استفاده از روش کنترل ولتاژ کار میکند این موتور ها برای تنظیم دور موتوراز یک تاکوژنراتورکه  روی خود دارند کمک میگیرند.

موتورهای القایی که طول عمر بالایی هم دارند  به وسیله خازن راه اندازی شده و دارای دو دور هستند که یک دور کند و یک دور تند برای خشک کردن لباس دارد.در دور کند  قابلیت چپ گرد و راست گرد را دارد ولی در دور سریع فقط در یک جهت میچرخد.

 

پس از معرفی و آشنایی این موتورها، بدیهی است که تعمیر هر یک دارای روشی خاص است که در ادامه مطلب به تعمیر هر کدام میپردازیم.

دلایل تعمیرموتور ماشین لباسشویی

خرابی ماشین لباسشویی نشانه هایی دارد که با مشاهده آنها میتوانید از خراب شدن موتور ماشین لباسشویی مطمئن شوید و در جهت تعمیر موتور ماشین لباسشویی خود اقدام لازم را انجام دهید.

  • عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی
  • خشک نشدن لباسها
  • سرو صدای زیاد با بوی خفیف سوختگی

طریقه تعویض موتور لباسشویی

موتور است که باعث می‌شود اجزای ماشین کار کنند، که داخل ماشین آب پمپ شود، ماشین بچرخد، آب تخلیه شود و لباس‌ها خشک شوند. بعضی از قطعات کوچکتر و ارزان را می توانید خودتان تعمیر کنید، اما بهتر است تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض بخش‌های بزرگتر را به دست تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید.

برای تعمیر موتور ماشین لباسشویی  احتیاط کنید زیرا  موتور دارای مدار الکتریکی و قطعات متحرک می باشد. در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، موتور سبد را با تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن لباسشویی ، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ  ماشین لباسشویی گیر نکرده است. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز هومیکسو  تماس بگیرید تا به شما راهنمایی کنند.

  • قبل از شروع هر کاری ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از پریز بکشید.
  • تهیه موارد مورد نیاز برای تعویض موتور لباسشویی که شامل موتور جدید ،پیچ گوشتی و بست
  • باز کردن پنل ماشین لباسشویی و پیدا کردن موتور شستشوی قدیمی و باز کردن اتصالت سیمی ( قبل از باز کردن اتصالات حتما عکس بگیرید)
  • موتور ماشین لباسشویی را خارج کرده و موتور جدید را با نگاه کردن به عکس مثل موتور قدیمی پیچ کنید.

(نکته حائز اهمیت این است که برای تعویض موتور ماشین لباسشویی باید از قطعات اصل استفاده شود)

اگر منزل شما در تهران است و مطمئن شدید موتور ماشین لباسشویی شما خراب شده  و طریقه تعویض موتور لباسشویی در این مقاله را هم مطالعه کردید و متوجه شدید  نیاز به تعویض موتور لباسشویی شما هست و تخصص کافی برای تعویض را ندارید بهتر است با شرکت هومیکسو تماس گرفته تا از هزینه های بیشتر و جبران ناپذیری که امکانش هست خودتان به ماشین لباسشویی بزنید جلوگیری شود.

جهت تعویض موتور ماشین لباسشویی با نمایندگی ماشین لباسشویی با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را پر کنید تا تکنسین های ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند:

02144287993

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

 

مطالب مرتبط

1 thoughts on “تعویض موتور ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *