قطعات لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند ، چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه

خوب این مشکلی است که ممکن است خیلی ها تجربه آن را داشته باشند واز خود بپرسند که چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه ؟ این مشکل دلایل مختلفی دارد و باید یک به یک علت های آن مورد بررسی قرار بگیرد که چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند ؟

 

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند

چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه

  • شلنگ تخلیه

در بسیاری از مواقع دلیل این که چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه ؟  این است که شلنگ تخلیه از جای خود جدا شده ،  پاره شده ، تا خورده و یا در حالت مناسبی قرار ندارد ، برای اینکه ماشین لباسشویی به راحتی آب را تخلیه کند ، شلنگ تخلیه باید شبیه به یو انگلیسی باشد یعنی تا نصف ارتفاع ماشین لباسشویی بالا باشد.

فاصله لباسشویی تا محل تخلیه نباید زیاد باشد و طول شلنگ تخلیه نیز نباید از حالت نرمال خارج شود و هرچه این فاصله کمتر باشد راحت تر تخلیه انجام میشود.

گاهی نیز در شلنگ تخلیه مشکلی وجود ندارد و لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده و علت این که چرا ماشین لباسشویی آب تخلیه نمیکند ؟ همین است و باید راه خروج آب را باز کنید و یا با لوله کش تماس بگیرید.

ما تا به اینجا ساده ترین مشکلات را گفتیم اما همیشه هم به همین سادگی ها نیست و علت اینکه چرا لباسشویی آب تخلیه نمیکنه ؟  ممکنه پیچیده تر از این باشد.

اگر علت هایی را که به آن اشاره کردیم دلیل عدم تخلیه لباسشویی شما نبود باید به سراغ فیلتر پمپ تخلیه بروید در این قسمت علاوه بر اینکه ممکن است پرز ، کرک ، دگمه و سکه و سنجاق و هر گونه شی دیگر مسیر خروج آب را مسدود کرده باشد باید آن را تمیز کرده و مجدداً سر جایش بگذارید.

چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه

چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه

میتوانید از این قسمت یعنی فیلتر پمپ تخلیه در مواقعی که آب تخلیه نمیشود استفاده کنید و آب باقی مانده در دستگاه را خالی کنید و بعد به تعمیرکار اطلاع دهید.

مرحله بعد که باید بررسی شود پمپ تخلیه است و همان طور که از اسمش مشخص است اصلی ترین کار آن تخلیه آب ماشین لباسشویی است.

این قطعه کاملا مصرفی بوده و هر چند سال یک بار باید تعویض گردد ولی ممکن است تا قبل از فرسوده شدن نیز دچار مشکلاتی از قبیل شکستگی پره ها و … برایش اتفاق بیفتد که در این زمان نیز باید پمپ تخلیه تعویض شود.

تعویض پمپ تخلیه کاری تخصصی است و بهتر است آن را تعمیرکار تعویض کند.

 

در این مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمیکند؟ و چرا لباسشویی تخلیه نمیکنه ؟ را بدهیم اما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید میتوانی از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند.

شماره های شرکت هویکسو

02177394838

02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *