قطعات لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی صدا میده

چرا ماشین لباسشویی صدا میده ؟ علت سرو صدای لباسشویی چیست ؟

این که چرا ماشین لباسشویی صدا میده میتوان به دلایل مختلفی اشاره کرد گاهی  جواب اینکه علت سرو صدای لباسشویی چیست  ؟ دلایل ساده و قابل حلی مثل گیر کردن جسمی خارجی در دستگاه و یا تراز نبودن دستگاه و … باشد اما اگر این صر و صدا غیر طبیعی بود نشانه وجود مشکلی در دستگاه شما میباشد.

اگر میخواهید بدانید که چرا ماشین لباسشویی صدا میده و علت سرو صدای لباسشویی چیست ؟ ما را تا انتها همراهی کنید.

علت سرو صدای لباسشویی چیست

علت سرو صدای لباسشویی چیست

صدای وزوز یا هوم لباسشویی

اگر دستگاه شما صدای وزوز و هوم میدهد احتمال گیر کردن جسمی در پمپ تخلیه لباسشویی وجود دارد و اگر شی خارجی از فیلتر تخلیه گذشته و به پمپ رسیده باشد ، پمپ نمیتواند کار خود را به درستی انجام دهد و این صدا را میدهد.

صدای خرخرکردن لباسشویی

اگردر حین کار صدای خرخر میشنوید ممکن است راه خروج آب و لوله تخلیه گرفته باشد و آب زمان خالی شدن این صدا را بوجود می آورد.

صدای تق تق یا کلیک لباسشویی

ممکن است صدای تق تق یا کلیک مانندی زمان کار دستگاه به گوشتان بخورد که نشانگر این است که در لباستیک دور درب و یا شلنگ تخلیه چیزی گیر کرده است ، ممکن است دگمه ، سکه و یا هر شی دیگری باشد که با خارج کردن آن صدا برطرف میشود.

کم یا زیاد بودن لباس در لباسشویی

اگر حجم لباسی که در دستگاه ریخته اید مناسب نباشد کم یا زیاد باشد ممکن است ایجاد سرو صدا کند پس با توجه به اینکه ظرفیت دستگاه شما چقدر است لباس داخل آن بریزید.

تراز نبودن دستگاه

اگر دستگاه شما تراز نباشد میتواند جواب سوال اینکه چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد باشد و شما با کمک پایه های لباسشویی به راحتی میتوانید این مشکل را برطرف نمایید.

خوب همانطور که در بالا اشاره کردیم گاهی علت سرو صدا ساده وقابل حل است اما گاهی ممکن است به خاطر مشکلات جدی تر دستگاه سر و صدا کند.

این مشکل اگر از قطعات داخلی دستگاه باشد اصولا هنگام خشک کن که دور دستگاه بالا میرود خودش را نشان میدهد اما گاهی نیز ممکن است به دلیل آسیب جدی از همان ابتدای کار سرو صدای زیادی وجود داشته باشد.

در ادامه به قطعاتی که ممکن است آسیب دیده باشند و علت سرو صدای لباسشویی چیست  را در ذهن ما به وجود اورده باشند را خواهیم گفت.

پمپ تخلیه آب

پمپ تخلیه در لباسشویی برای خارج کردن آب از دیگ لباسشویی قرار گرفته که در زمان شستشو شروع به کار میکند، انواع مختلفی از پمپ ها وجود دارد که طرز کار هر یک متفاوت است گاهی این پمپ از طریق تسمه گاهی توسط موتور و گاهی نیز خودش دارای موتور الکتریکی میباشد و از آن طریق کار میکند ، منشا سر و صدای ماشین لباسشویی  می تواند صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باشد و صدای پمپ تخلیه درواقع نشانه خراب شدن آن است. برای رفع این سوال که علت سرو صدای لباسشویی چیست باید پنل جلوی اتاقک لباسشویی باز شود، تا بتوان به پمپ تخلیه دسترسی پیدا کرد و آن را به دقت مورد بررسی قرار داد ، رسیدگی به این نوع مشکلات باید توسط تعمیر کار برطرف شود و اگر تخصصی در زمینه تعمیرات ندارید خواهشمندیم دستگاه را باز نکنید.

علت سرو صدای لباسشویی چیست

پمپ تخلیه

کمک فنر

در همه ماشین های لباسشویی کمک فنر وجود دارد و کار اصلی آن کاهش وجذب ارتعاشات دیگ ماشین لباسشویی در حین کار است ، کمک فنر ها به قاب پایه و بیرون دیگ وصل شده اند و در صورتی که آسیب دیده باشند هنگام کار کردن و چرخش دیگ صدای زیادی تولید میکنند و باید تعویض شوند و اگر به این سرو صدا توجهی نشود باعث میشود به قسمت های دیگر دستگاه نیز آسیب وارد شود.

تسمه ماشین لباسشویی

در اغلب ماشین های لباسشویی از تسمه برای اتصال موتور به سبد شستشو استفاده میشود و تسمه ها انواع مختلفی دارند جنس آنها از پلاستیک است و ممکن است ساده ، کشی ویا چند ردیفه باشند.در صوریتکه این تسمه خورده شود ، پاره و یا شل شود باعث ایجاد سر و صدا در لباسشویی میشود.

چرا ماشین لباسشویی صدا میده

کمک فنر

موتور لباسشویی

این قطعه ممکن است یکی از عوامل اصلی ایجاد سرو صدای زیاد در لباسشویی شود و باید بدانید که موتورمتحرک تسمه‌ای که پولی (یا فولی) سبد شستشو را به حرکت درمی آورد، اداره می‌کند.

یکی از علائمی که میتوان متوجه آن شد که موتور خراب است صدای وزوز و هوم است و ممکن است گاهی با بوی سوختگی نیز همراه باشد و در این صورت موتور در صورتی که قابل تعمیر باشد تعمیر و اگر نباشد باید تعویض شود.

پولی موتور ، پمپ و پولی شفت

گاهی با بوجود آمدن مشکل در پولی سرو صدای زیادی تولید میشود از آنجا که درلباسشویی های تسمه ای پولی موتور به تسمه متحرک و در برخی موارد به تسمه پمپ کمک می‌کند و ممکن است به مرور زمان خاک و خورده لاستیک و … را به خود بگیرد و صدای جیغ جیغ تولید کند.

در این صورت باید توسط تعمیرکار بازدید و تعمیر و یا تعویض شود.

چرا ماشین لباسشویی صدا میده

پولی ماشین لباسشویی

بلبرینگ دیگ

قطعه دیگری که در لباسشویی وجود دارد بلبرینگ است و باعث چرخش دیگ یا لگن ماشین لباسشویی میشود، این قطعه مصرفی است و به مروز زمان و استفاده طولانی مدت و مهمتر از همه ریختن لباس و بار بیش از حد در دستگاه ممکن است بشکند و یا آسیب ببیند، یکی از علت های اصلی و جواب سوال اینکه چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد خرابی در بلبرینگ دیگ است.

چرا ماشین لباسشویی صدا میده

بلبرینگ دیگ لباسشویی

سه نظام نگهدارنده درام

اﮔﺮ حتی یکی از شاخه های سه نظام نگهدارنده بشکند و یا آسیب ببیند، به خصوص در سرعت‌ های بالا، درام ﻟﻨﮕﺮ اﻧﺪاﺧﺘﻪ و به‌ احتمال‌ قوی ﺑﺎ دﯾﮓ ﻓﺮﻋﯽ ﯾﺎ ﻫﯿﺘﺮ درﮔﯿﺮ می‌شود همچنین توجه داشته باشید که شکسته شدن اﯾﻦ ﻗﻄﻌﻪ، بی‌شک یاتاقان‌ها را ﻧﯿﺰ ﺧﺮد خواهد ﻧﻤﻮد و اﮔﺮ ﻟﻨﮕﺮ درام در ﺣﺎل ﭼﺮﺧﺶ، بیش‌ از اندازه ﺑﺎﺷﺪ، ﻫﯿﺘﺮ ﻧﯿﺰ احتمالا آﺳﯿﺐ خواد دید پس به‌ محض شنیدن ﺻﺪای ﺧﺸﻦ و غیر طبیعی از ﻣﺎﺷﯿﻦ لباسشویی، دستگاه را بلافاصله متوقف نموده و از باز کردن دستگاه خودداری نمایید وبا تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

در مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که چرا ماشین لباسشویی صدا میده و علت سرو صدای لباسشویی چیست  را به صورت خلاصه بدهیم اما گاهی ممکن است صداهای دیگر و مشکلات دیگری نیز در دستگاه وجود داشته باشد.

اگر شما سوال دیگری در این رابطه دارید  میتوانیدفرم زیر را پر کرده تا تکنسین های ماهر ما با شما تماس بگیرند و یا اینکه با شماره های زیر تماس بگیرید تا  پاسخگوی شما  عزیزان باشیم.

02188592650

02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

1 thoughts on “چرا ماشین لباسشویی صدا میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *