قطعات لباسشویی

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

تعویض بلبرینگ لباسشویی و نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

این مقاله راجب نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی میباشد و برای سرویس کاران و مشتریان عزیزی است که میخواهند خودشان اقدام به تعویض بلبرینگ لباسشویی  منزلشان کنند از قدیم در هر خانه ای یک نفر بود که به تعمیر لوازم منزل علاقه مند بود و در صورت خراب شدن دستگاه شروع به تعمیر آن میکرده و گاها دستگاه درست هم نمیشده ولی لذت جابه جا کردن قطعات باعث میشده که دست به تعمیر بزنند حال اگر هنوز هم در خانه هایتان هستند تعمیرکاران علاقمند این مقاله را برایشان دانلود کنید تا با موفقیت به تعمیر لباسشویی شما بپردازند.

تعویض بلبرینگ لباسشویی اصلا کار راحتی نیست و بسیار هم زمان بر هست اگر شما آشنایی کامل با ماشین لباسشویی را ندارید بهتر است این کار را به متخصصین و تعمیرکاران لباسشویی بسپارید چون برای تعویض بلبرینگ لباسشویی باید اوراق شود و اگر این کار را به خوبی بلد نباشید امکانش هست مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری شوید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ ماشین لباسشویی

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

اولین کار برای شروع تعمیر در هر لوازمی ایمنی است باید قبل از شروع تعمیر دستگاه را خاموش کرده و دستکش مناسب بپوشید چون اوراق کردن و مونتاژ کردن لباسشویی ممکن است هم به خود هم به دستگاه آسیب بزند.

برای اینکه به بلبرینگ ماشین لباسشویی برسید باید ابتدا مخزن شستشو یا همان دیگ را از ماشین خارج کنیم.برای اینکه مخزن را خارج کنیم چه اقداماتی نیاز است:

 • جدا کردن قسمت بالایی و کنترل پنل

قبل از باز کزدن اجزا حتما چند عکس بگیرید و بعد پنل بالایی را که با چند عدد پیچ به هم وصل شده را باز کنید. بعد کشوی جا پودری را بردارید با کشیدن به سمت خود از جا در می آید در اکثر ماشین لباسشویی ها بعد از این کار پیچ های زیر جا پودری را باز کنید و تمامی سیم ها و اتصالات را به آرامی از برد الکتریکی و یا تایمر لباسشویی جدا کنید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

 • جدا کردن قسمت صفحه گیر کنترل پنل

در اکثر ماشین لباسشویی ها جلوی پنل یک صفحه ضربه گیر هست که باید آن را هم جدا کنید که با چند پیچ نگه داشته شده.

 • جدا کردن کامل پنل جلویی

برای باز کردن کامل پنل جلویی که با چسب و مهر و موم و پیچ و فنر نگه داشته شده باید اتصالات درب را کنل ببندید و پنل جلویی را جدا کنید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جدا کردن پنل ماشین لباسشویی

 • جدا کردن محفظه اصلی جا پودری

ابتدا تمامی شلنگ ها را از خرطومی لاستیکی زیر جا پودری جدا کنید از انبردست کمک بگیرید تا بست ها و لوله ها را به بیرون بکشد. حال میتوانید به راحتی محفظه کامل جا پودری را بیرون بکشید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جدا کردن محفظه جا پودری

آموزش تعویض بلبرینگ لباسشویی

ابتدا باید لاستیک درب ماشین لباسشویی را جدا کنید لاستیک از یک طرف به دیگ و از طرف دیگر به بدنه لباسشویی  با تسمه و فنر خیلی بزرگ متصل شده  که باید تسمه و فنر را از دورش باز کنید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جداسازی درب لباسشویی

 • جدا کردن المنت گرمایی

جدا کردن المنت کار سختی نیست فقط عکس را فراموش نکنید چون باید اتصالات را باز کنید تا برای بستن آن دچار سردرگمی نشوید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جدا کردن المنت گرمایی

 • جدا کردن پنل عقبی و تسمه و فولی

با چرخاندن تسمه و به بیرون کشیدن تسمه و پنل عقب جدا میشود. فقط در هنگام بیرون کشیدن باید مراقب باشید که انگشتانتان بین تسمه و فولی گیر نکند

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جدا کردن تسمه

 • جدا کردن موتور
 • به دلیل سنگین بودن موتور باید تمامی اتصالات را را باز کنید و بعد موتور را بیرون بکشید ( عکس از اتصالات فراموش نشود)
نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جداسازی موتور ماشین لباسشویی

 • جدا کردن لوله های تخلیه

باید در این مرحله لوله خرطومی لاستیکی تخلیه آب لباسشویی را ار زیر محفظه شستشو بیرون بکشیم  و از شلنگ تخلیه آب استفاده کنیم و آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه کنیم و بعد پیچ و گیره ی لوله تخلیه را آزاد کنید در این مرحله خود را با نشتی آب آماده کنید در هنگام جدا سازی شلنگ تخلیه آب.

 تعویض بلبرینگ لباسشویی

جدا کردن شلنگ تخلیه

 • جدا کردن سیم ها از دیگ شستشو

برای اینکه سیمی درگیر محفظه شستشو نباشد تمامی کابل ها و سیم هایی که هنوز به پایه وصل هستند را جدا  کنید و  قطعات جلوی ماشین لباسشویی را جدا کنید که هنگام بیرون کشیدن دیگ جلوی دست و پا نباشد.

 • جدا کردن کمک فنر ها یا لرزشگیر

محفظه شستشو به دو کمک فنر در قسمت پایینی لباسشویی متصل شده و دارای دو اتصال در بالا و پایین است. با باز کردن پیچ ها ی پایین و بالا کمک فنر ها را جدا کنید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

جدا کردن کمک فنر

 • دیگ محفظه را جدا کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید تمامی اتصالات و قطعات جانبی قطع شده گیره های فنری را جدا کنید و دیگ را بیرون بکشید. دیگ شستشو به گیره های فنری به بالای بدنه لباسشویی متصل است.

 • باز کردن همه پیچ های دیگ

به مراحل آخر نزدیک میشویم محفظه بیرونی دیگ ماشین لباسشویی از 2 قسمت تشکیل شده که معمولا با چندین پیچ و چسب کاری به هم وصل شده.

تمامی پیچ ها را باز کنید تا دو قسمت از هم جدا شود. البته در اینجا قابل ذکر است بعضی از ماشین لباسشویی ها جایی برای باز شدن ندارد که باید آنها  را برید و بعدا جوش بدهیم .بعد از این داخل محفظه لگن شستشو استیل را میبینید ، بدنه اصلی استیل را جدا کرده تا بلبرینگ ها  و شفت را ببینید.

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

باز کردن پیچ های دیگ

 • بلبرینگ را پیدا کنید

بلبرینگ ها در عقب وان شستشو قرار دارند جایی که بلبرینگ ها و یک کاسه نمد قرار گرفته بلبرینگ جلویی معمولا بزرگ تر است که دقیقا پشت سر چلیک شستشو قرار گرفته و بعد بلبرینگ کوچک تر پشت سر آن قرار گرفته. با ضربه زدن به انتهای آنها توسط فولی کش آنها را از شفت جدا کنید و بیرون بکشید .فقط خیلی مراقب باشید هنگام بیرون کشیدن بلبرینگ ها به شفت آسیب نزنید.

چگونه بلبرینگ را عوض کنیم؟

در اکثر مواقع وقتی بلبرینگ خراب شده شفت آبکشی هم خراب شده شفت و سه نظام یک قطعه در ماشین لباسشویی هستند که اگر شفت خراب شود باید کامل شفت و سه نظام را عوض کنید که یا باید تراشکار باز سازی کند یا باید شفت را باز بینی کنید و تصمیم بگیرید آن را تعویض کنید و یا به تراشکاری ببرید.نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی به این آسانی که در این مقاله میخوانید نیست چون واقعا وقتی دست به تعمیر میزنید و لباسشویی را باز میکنید متوجه تعداد زیاد قطعات و پیچیده گی آنها میشوید.

تعویض بلبرینگ لباسشویی

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

 • تعویض بلبرینگ ها

بلبرینگ های جدید را باید در جای مناسب وصل کنیم کاسه نمد بلبرینگ را هم در جای خود وصل نمایید.بلبرینگ ها باید با گریس سر جای خود محکم شوند و حتما باید با انتهای لگن شستشو تراز باشند با فشار و ضربه زدن به بلبرینگ میتوانید آن را محکم کنید و در تراز بودن آن به اطمینان برسید.

تعویض بلبرینگ لباسشویی

تعویض بلبرینگ لباسشویی

 • گذاشتن چلیک شستشو در جای مناسب

چلیک شستشو را باید در محفظه بچسبانید و با پیچ محکمش کنید.

در آخر عکس هایی را که گرفتید نگاه کنید و به همان ترتیب اتصالات را انجام دهید ، دیگ شستشو را  در اتاق ماشین لباسشویی قرار دهید و به کمک فنر های نگهدارنده به بالای لباسشویی وصل کنید .

شرکت هومیکسو تمامی مراحل نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان به صورت روان و ساده توضیح داد اگر حس میکنید امکانش هست از پس این کار بر نیایید چون همانطور که مطالعه کردید کار پیچیده و تخصصی هست،

بهتر است با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تکنسین های ما به منزل شما بیایند بدون اینکه نیاز باشد ماشین لباسشویی خود را جابه جا کنید و آن را تعمیر کنند چون اگر اطلاعات لازم را نداشته باشید امکان این هست که آسیب های بیشتری به ماشین لباسشویی خود بزنید و با هزینه خیلی بیشتری هم تعمیر نشود.

اگر سوالات دیگری راجع به نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی خود دارید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران من پاسخگوی شما باشند تا با مهارت خود به  نحوه تعویض بلبرینگ لباسشویی خود اقدام کنید و یا فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان شرکت ما در اسرع وقت برای حل مشکل شما اقدامات لازم را انجام دهند.

02122737566

02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

1 thoughts on “نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *