قطعات لباسشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ، پمپ تخلیه لباسشویی

اولین سوالی که پیش می آید پمپ تخلیه  لباسشویی چیست؟در این مقاله به  آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی میپردازیم ،  پمپ تخلیه لباسشویی در قسمت پایینی ماشین لباسشویی قرار گرفته تا پرز لباس و سنجاق و گیره و یا هر چیزی که لباس نیست و در جیب لباس باقی مانده در آن قرار گیرد که به شلنگ تخلیه  به لوله فاضلاب منتقل میشود یا سیفون زیر دیگ ماشین لباسشویی نصب شده که آبها را تخلیه کند. اکر این فیلتر توسط همچین اشیاء ای مسدود شود دیگر پمپ تخلیه لباسشویی قادر به تخلیه آب نیست . باید فیلتر را باز کنید و آن را کاملا تمیز کنید  . دومین سوال این است که آیا واقعا مشکل دستگاه از پمپ تخلیه است؟

چه اتفاقاتی پیش می آید که ما فکر میکنیم باید پمپ تخلیه لباسشویی را تعویض کنیم.وظیفه پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی به فاضلاب است اگر این کار به خوبی انجام نمیشد میفهمیم پمپ دستگاه به مشکل خورده حتما چیزی گیر کرده  و به پره ها گیر کرده و مانع خروج آب ماشین لباسشویی شده.

 • ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند.
 • در هنگام تخلیه آب ماشین لباسشویی صدایی نمی آید
 • هنگام شستشو صدا میدهد ماشین لباسشویی
 • ماشین لباسشویی از آب پر شده و تخلیه نمیشود.
پمپ تخلیه لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی

نکات مهم  قبل از آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی  

اگر مطمئن هستید که پمپ تخلیه شما خراب است و نیاز به عوض شدن دارد پیشنهاد میکنیم  با  شرکت ما تماس بگیرید تا تکنسین های مجرب ما در اولین فرصت به منزل شما بیایند و در کوتاه ترین زمان پمپ تخلیه شما را تعویض کنند ولی اگر خودتان وقت این کار را دارید و علاقه به تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را دارید ما به شما کمک میکنیم تا خودتان آن را تعویض کنید.

لوازم خاصی نیاز نیست جز پمپ تخلیه ، پیچ گوشتی ، انبردست

نحوه تعویض پمپ تخلیه لباسشویی

 • اول از همه باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و از دو شاخه بکشید چون با سیم های برق کار داریم.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

کشیدن برق از پریز

 • اگر در آشپزخانه خود فرش یا قالیچه دارید حتما جمع کنید چون وقتی باز میکنید پمپ تخلیه را آب از آن می آید.
 • اگر آب داخل ماشین لباسشویی هست باید شلنگ تخلیه آب را درون تشتی بگذارید تا آب داخل مخزن لباسشویی کامل خالی شود.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تخلیه پمپ تخلیه

 • پنل ها را باید در بیاوریم برای اینکار باید ماشین لباسشویی را جابه جا کنید و روی زمین بخوابانید و توصیه میشود بالشت یا پارچه ای پهن کنید که آسیبی وارد نشود به دیگ داخل لباسشویی . پمپ تخلیه در اکثر ماشین لباسشویی ها سمت راست پایین قرار گرفته.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

باز کردم پیچ های پنل لباسشویی

 • با استفاده از پیچ گوشتی باید پمپ تخلیه را باز کنید در ماشین لباسشویی های جدید پمپ به راحتی جدا میشود ولی اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی تر باشد باید بر خلاف عقربه های ساعت آن را بچرخانید تا باز شود در این مرحله هم امکان آمدن آب باقیمانده در مخزن هست پس پارچه نزدیک شما باشد.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پیچیدن پمپ تخلیه

 • حال باید پمپ جدید را قرار دهیم برای اینکار به آرامی پمپ را فشار میدهیم به داخل و پیچ ها را میبندیم اگر پمپ ها قدیمی بود 4 خار یا 8 خار بود در جهت عقربه های ساعت میچرخانیم اگر قدیمی نبود و جدید بود بدون خار برعکس عقربه های ساعت میچرخانیم.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعویض پمپ تخلیه

 • در آخر هم باید ماشین لباسشویی را به حالت اول برگردانیم .لوله ها را وصل کنیم با استفاده از پیچ گوشتی بست ها را محکم میکنیم درب ماشین لباسشویی را نصب میکنیم و ماشین لباسشویی را روشن میکنیم.
آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

بستن دوباره لباسشویی

شرکت هومیکسو قدم به قدم نحوه آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را توضیح داد ولی اگر حس میکنید دانش فنی تعویض را ندارید چون هر ماشین لباسشویی ریزه کاری های مختص به خود را دارد و نیازمند تجربه و علم بیشتر میباشد به دلیل اینکه آسیب بیشتری به ماشین لباسشویی خود نزنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا بهترین تکنسین های ماشین لباسشویی خود را به منزل شما بفرستیم .

اگر چنانچه درباره ی آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی  و پمپ تخلیه لباسشویی سوالات دیگری دارید میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید تا تکنسین های ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

02177394838

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *