قطعات لباسشویی

تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی و تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی یک حلقه از ماده‌ای انعطاف‌پذیر است که برای ایجاد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند شفت استفاده می‌شود.در لباسشویی تسمه از موتور به دیگ وصل شده تسمه بین دو پولی ماشین لباسشویی قرار گرفته پولی روی محور الکترو موتور تعبیه شده.وظیفه تسمه در موتور این است که انرژی موتور را از دو پولی که در بین آن دو قرار گرفته منتقل کند برای آسیب نرسیدن به تسمه وکمتر شدن انرژی استفاده شده بهتر است دو پولی در یک راستا قرار بگیرد.در این مقاله قصد داریم آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی را به صورت ساده یاد دهیم.

تسمه لباسشویی از نظر ظاهر به چهار نوع تقسیم میشود:

 • تسمه ذوزنقه شکل سطح مقطع
 • تسمه ذوزنقه شکل دندانه ای در سطح مقطح
 • تسمه تایم که به آن تسمه دندانی هم میگوند.
 • تسمه شیاردار

دلایل خرابی تسمه ماشین لباسشویی

تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تسمه لباسشویی

 • اگر ماشین لباسشویی خود را روشن کردید و دیگ شستشو نچرخید تسمه لباسشویی شما خراب شده و یا امکان دارد از جای خود در آمده باشد .

برای اینکه مطمئن شوید مشکل از تسمه هست یا نه باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و دیگ را با دست خود بچرخانید اگر چرخید تسمه مشکلی ندارد ولی اگر نچرخید تسمه لباسشویی شما خراب شده و باید تعویض تسمه لباسشویی را در اولویت کارهاتون قرار بدید چون ماشین لباسشویی شما دیگر شستشو انجام نمیدهد.

اگر اطلاعات کافی راجع تسمه لباسشویی و یا تعویض تسمه ماشین لباسشویی ندارید بهترخ با شرکت هومیکسو تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان برای تعویض تسمه لباسشویی شما اقدام کنند ولی اگر خودتان تصمیم به تعویض تسمه ماشین لباسشویی دارید بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید راحت تر تسمه لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید.

 • اگر در هنگام شستشو ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی آمد به احتمال قوی مشکل از تسمه لباسشویی شما است در تعویض تسمه ماشین لباسشویی مشخصات تسمه را باید داشته باشید مشخصات تسمه شامل طول و عرض و پهنا و ضخامت تسمه و اینکه شکل تسمه کدام از موارد بالاست که گفتیم ( شیاردار ، دندانی و ذوزنقه….) این موارد را در نظر بگیرید و بعد برای خرید تسمه جدید اقدام کنید.
 • اگر عمل آبگیری در ماشین لباسشویی به خوبی انجام نمیشود و لباس ها خیس هستند در اینصورت تسمه لباسشوی زیادی سفت شده است و باید تنظیم شود.

 

 • برای اندازه گیری تسمه از واحد های میلیمتر و اینچ استفاده میکنند برای تبدیل واحد ها به میلیمتر باید عدد را از 75 کم کنیم و به 25 تقسیم کنیم و برای اندازه گیری تسمه هایی که واحدمیلی متر روی آنها نوشته شده قطر خارجی و در تسمه های با واحد اینچ قطر داخلی ملاک اندازه گیری ما است.

مزیت و معایب استفاده ازماشین لباسشویی تسمه دار

معایب

در تمامی ماشین لباسشویی های قدیمی تسمه وجود دار ولی باعث ایجاد صدای بیشتر از ماشین لباسشویی میشود.چون وسیله اتصال بین دیگ ماشین لباسشویی موتور است.

در ماشین لباسشویی هایی که تسمه دار هستند تسمه آنها زودتر خراب میشود و باید ماشین لباسشویی را تعمیر کنند یعنی تسمه پاره میشود یا پوسیده میشود ، صدا و لرزش زیاد هم از دیگر معایب ماشین لباسشویی تسمه دار است.

مزیت

معایب تسمه لباسشویی باعث شد تا شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی از تکنولوژی های جدید در ساخت ماشین لباسشویی استفاده کنند و بدون تسمه تولید کنند.

در این مدل ماشین لباسشویی با اتصال مستقیم و یا دایرکت درایو کار میکنند در این نوع ماشین لباسشویی قطعات درگیر کمتر شده.این لباسشویی ها برای شستشو از نیروی مغناطیسی استفاده میکنند.که باعث میشود خیلی بی صدا کار کند.

اما یکی از معایب این ماشین لباسشویی ها این است که اگر خراب شود هزینه زیادی برای تعمیر باید پرداخت کنید.

مراحل تعویض تسمه ماشین لباسشویی

برای تعویض تسمه ماشین لباسشویی باید مراحل زیر را طی کنید ، قبل از اینکه شروع به کاری کنید باید ماشین لباسشویی خود را از پریز بکشید.

تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی

 • بعد از باز کردن پنل ماشین لباسشویی و دسترسی به تسمه آن را را از یک طرف گرفته و به طرف جلو بکشید.
 • تسمه ماشین لباسشویی و پولی را در جهت عکس حرکت عقربه های ساعت بچرخانید.حرکت تسمه و پولی بزرگ را ادامه دهید تا تسمه آزاد شود.
 • تسمه را از جای خود جدا کنید و تسمه جدید را جای گذاری کنید.
 • برای جای گذاری تسمه جدید تسمه لباسشویی را روی پولی قرار دهید و به طرف بالا بکشید.
 • یک طرف تسمه لباسشویی را روی پولی قرار دهید وهر دو را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید .
تعویض تسمه ماشین لباسشویی

جهت چرخش تسمه

 • چرخش پولی بزرگ و تسمه را تا جایی انجام برهید که برای حرکت پولی بزرگ نیاز به فشار بیشتری باشد
 • با نگه داشتن دست خود روی تسمه لباسشویی فشار بیشتری را به آن ئارد کنید تا روی پولی بزرگ کاملا قرار بگیرد.
 • بررسی کنید تسمه شل نباشد و بتواند به خوبی دیگ ماشین لباسشویی را حرکت دهد.

 

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعویض تسمه ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

لطفاً برای درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02188592650

02177394353

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

1 thoughts on “تعویض تسمه ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *