قطعات لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند ؟ علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت های مختلفی وجود دارد که به این سوال جواب گو باشیم که چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند و علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست ؟ در این مقاله به علت های بیرون ازدستگاه و علت های درونی دستگاه میپردازیم.

علت های بیرونی

ممکن است ایراد در برق و پریز برق باشد و مهمترین و ساده ترین علت اینکه ماشین لباسشویی به کار نیفتد همین است و شما ابتدا باید آن را چک کنید.

خرابی قطعات دستگاه

اگر در هر یک از قطعات لباسشویی مشکلی وجود داشته باشد به یک نوع به ما اخطار داده میشود یا دستگاه شروع به کار نمیکند یا با سرو صدا و علائم دیگر همراه خواهد بود.

اگر لباسشویی شروع به کار نمیکند ممکن است ایراد در برد و سیم کشی و اتصالات الکترونیکی دستگاه وجود داشته باشد.

شاید شما هم دیده باشید که به لباسشویی خود برنامه ای میدهیم اما با ارورهایی روبرو میشویم که هر یک از این ارورها دلیل بر وجود یک مشکل در دستگاه میباشد و تا زمانیکه مشکل برطرف نشود دستگاه شروع به کار نمیکند.

در ادامه به این سوال که چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند میپردازیم.

چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند

چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند

برق لباسشویی

همان طور که در بالا اشاره کردیم اولین علت روشن نشدن دستگاه برق لباسشویی میباشد و باید به وسیله یک فازمتر و یا یک دستگاه دیگر برق را تست کنیم تا مطمئن شویم ایراد از برق وپریز میباشد و یا نه؟

قفل و میکرو سوییچ درب لباسشویی

یکی از اصلی ترین دلایلی که علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی میباشد قفل درب ماشین است که اگر به درستی بسته نشده باشد و یا دچار مشکل شده باشد دیگ نمیچرخد و شروع به کار نمیکند..

برد ماشین لباسشویی

همان طور که میدانید برد ماشین لباسشویی مغز دستگاه شماست در مدل هایی که الکترونیکی هستند ممکن است گاهی فرمان اشتباهی را منتقل کند و ارور هایی بدهد که هر یک از ارور ها نشانه مشکلی خاصی است. بررسی و عیب یابی برد لباسشویی کار پیچیده و دشواری است که نیاز به تجهیزات مناسب و تست آن می باشد و این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر لباسشویی انجام شود.

ولوم تایمر

برخی دیگر از لباسشویی ها با تایمر کار کرده و استارت میخورند باید ولوم تایمر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شفت برای فعال کردن سوئیچ به درستی عمل می کند.

گاهی بر اثر اشتباه و بر خلاف جهت چرخاندن ولوم و گاهی بر اثراستفاده معمولی و مداوم ممکن است ولوم روی شفت هرز شود و قادر به تعویض مکانیسم سوئیچ نباشد و در صورت بروز چنین مشکلی باید تایمر تعمیر ودر صورت نیاز تعویض گردد.

چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند

چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند

موتور ماشین لباسشویی

وظیفه موتور ماشین لباسشویی چرخاندن دیگ لباسشویی میباشد در بسیاری از مدل های با ظرفیت بالا از موتور معکوس استفاده می کنند که برای انجام عملیات فرایند شستشو، از چرخش موتور در دو جهت استفاده می کنند. اگر موتور شروع به کار نمی کند؛ اما صدای هوووم مانند یا وزوز ایجاد می کند، ممکن است موتور ماشین لباسشویی شما دچار اشکال شده باشد ممکن است کلا خراب شده باشد ممکن است ذغال آن به مشکل خورده و احتمال دارد بر اثر استفاده بیش از حد موتور داغ کرده و از کار افتاده باشد که در چنین مواقعی بعد از خنک شدن خود به خود مشکل برطرف میشود و جای نگرانی نیست.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

سایر قطعات

سعی کردیم در این مقاله جواب سوال شما که چرا ماشین لباسشویی کار نمیکند رو بدهیم  و علت روشن نشدن ماشین لباسشویی را توضیح دهیم ،اما ممکن است دلایل دیگری نیز برای اینکه ماشین کار نکند وجود داشته باشد و در این صورت پیشنهاد میکنیم اگر مشکل فنی در دستگاه وجود دارد در صورتیکه تخصصی ندارید آن را باز نکیند و با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

لطفاً برای درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین با پر کردن فرم زیر  برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02144287993

02177394838

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *