قطعات لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ، آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی است چون آب کثیف از ماشین لباسشویی را که بعد از شستن لباسها می ماند را تخلیه میکند.اگر شما از آن دسته افرادی باشید که هر روز ماشین لباسشویی خود را روشن میکنید و یا روزی چند بار این کار را میکنید شک نداشته باشید که بعد چند سال نیاز به تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود میکنید چون این شلنگ از پلاستیک نرم ساخته شده برای اینکه انعطاف داشته باشد و جریان آب هر روز به آن آسیب میرساند.ما در این مقاله با آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی به شما کمک میکنیم تا خودتان در منزل آن را تعویض کنید.

اگر بعد از چند سال به چنین مشکلی بر خوردید و شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما پوسیده شد یا آب از آن نشتی میکرد باید آن را تعویض کنید و اگر قصد تعویض آن را داشته باشید خودتان ما در این مقاله با آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی که به تنهایی و بدون نیاز به تکنسین های ماشین لباسشویی خودتان به طورصحیح به تعویض شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشوییاقدام کنید.

وسایل مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  • پیچ گوشتی و آچار و انبردست و چهارسو( جعبه ابزار)
  • شلنگ تخلیه نو
  • تشت آب
تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

برای خرید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی جدید باید به فروشگاه ابزار آلات مراجعه کنید و مدل دستگاه را بگویید تا یک شلنگ مشابه یا همان شلنگ تخلیه را خریداری کنید ، پشت بعضی از ماشین لباسشویی ها برگه آهنی هست که مدل و سریال ماشین لباسشویی را نوشته از آن کمک بگیرید اگر مدل دستگاه را نمی دانید .

آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی

  • قطع کردن آب و برق

قبل از شروع هر کاری باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید و آب ماشین لباسشویی را هم قطع کنید اگر نمیدانید از کجا قطع میشود.آب منزل را به طور موقت قطع کنید و بعد شلنگ را در تشت بگذارید تا آب داخل آن تخلیه شود و روی فرش و موکت نریزد .

آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی

کشیدن برق از پریز

 

  • باز کردن گیره های شلنگ قدیمی

گیر ها را هنگام باز کردن با دقت نگاه کنید اگر زنگ زده وآسیب دیده نشده آنها را نگه دارید و استفاده کنید ، شلنگ تخلیه با همین گره ها به پشت ماشین لباسشویی وصل شده با پیچ گوشتی پیچ های شلنگ را باز کنید و گیره را با انبردست نگه دارید و شلنگ تخلیه را باز کنید.شلنگ تخلیه با یک بست معمولی به پوسته پمپ تخلیه وصل شده آن را هم جدا کنید و حالا وقت نصب شلنگ جدید است.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

بستن شلنگ تخلیه

  • قرار دادن شلنگ جدید

برای نصب شلنگ ابتدا حدود 50 یا 60 سانتی متر از پشت ماشین لباسشویی فاصله میگیریم و بعد بست را روی شلنگ تخلیه میگذاریم و روی پوسته جا میزنیم بعد با آچار آن را محکم میکنیم و با دقت چک میکنیم که نشتی نداشته باشد .

  • بستن ماشین لباسشویی بعد از تعویض شلنگ

شلنگ تخلیه را به لوله فاضلاب وصل میکنیم و آب را باز میکنیم و ماشین لباسشویی را روشن میکنیم تا بتوانیم آزمایش کنیم.

 

همانطور که مطالعه کردید برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی تخصص خاصی نیاز نیست ولی احتیاج به دانش فنی دارد اگر با مطالعه آموزش تعویض شلنگ ماشین لباسشویی مشکل داشتید میتوانید سوال های مد نظرتون رو از کارشناسان ما بپرسید و یا اینکه با تماس گرفتند از ما درخواست تعمیرکار کنید تا به منزل شما بیایند و برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی منزلتون اقدام کنند.

 02144287993

02177394838

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *