قطعات لباسشویی

چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده

چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده ؟

در بعضی از مواقع درب ماشین لباسشویی باز نمیشود و یا بسته نمیشود در این مقاله ما به جواب سوال شما که چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده؟ چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده را میدهیم. ماشین لباسشویی یکی از دستگاه های پر کاربرد در منزل و آشپزخانه به حساب می آید و خراب شدن آن یک مشکل به حساب می آید و سریعتر باید در صدد تعمیر آن کاری کنیم.

بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی بعد از 2 دقیقه قفل درب لباسشویی به صورت اتوماتیک باز میشود وقتی چنین حالتی پیش نیامد قفل درب لباسشویی گیر کرده است،این اتفاق در صورت میتواند پیش بیاید :

وقتی داخل ماشین لباسشویی لباس باشد و وقتی که لباس نباشد، اگر ماشین لباسشویی شما  خالی بود ما در ادامه راه حل هایی را شرح میدهیم تا انجام دهید و درب ماشین لباسشویی شما باز شود ولی اگر درب باز نشد  و لباسها داخل ماشین لباسشویی شما باقی مانده بود به دلیل اینکه لباسها به هم رنگ ندهد و بوی بد نگیرد حتما به تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا برای مشکل درب ماشین لباسشویی شما اقدام کنند.

  • کارت عابر بانک یا یک کارت مشابه آن را داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و به سمت قفل لباسشویی بکشید تا هنگامی که ضامن و یا زبانه لباسشویی را حس کنید بعد به آرامی فشار دهید تا بین زبانه قفل برود و بعد فشار دهید تا درب ماشین لباسشویی باز شود.
  • از یک نخ پلاستیکی یا یک رشته نخ ابریشمی کمک بگیرید و دو طرف نخ را بکشید بین قفل از درز پلاستیکی ماشین لباسشویی عبور بدهید و محکم بکشید تا درب ماشین لباسشویی باز شود.
  • پیچ گوشتی را برداشته و با کمک آن از درز لاستیکی و قفل رد کرده و به سمت بیرون فشار دهید ، البته در این روش که پیشنهاد هم نمیکنیم انجام دهید احتمال خراشیدگی و رنگ پریدگی ماشین لباسشویی زیاد است .

اگر راه های بالا را انجام دادید و درب ماشین لباسشویی باز نشد به هیچ عنوان دستگیره درب ماشین لباسشویی را نکشید و با زور زدن سعی در باز کردن درب ماشین لباسشویی نکنید.

چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده ؟

چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده

چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده ؟

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی علت های متفاوتی میتواند داشته باشد در این مقاله به شما کمک میکنیم تا به سوال چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده؟  را پیدا کنید.

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد. لطفاً برای جواب سوال خود که چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

همه ی ماشین لباسشویی ها چه لباسشویی هایی که درشان از جلو باز میشود و چه آنهایی که از بالا باز میشود یک قفل برای باز نشدن درب ماشین لباسشویی دارند که بسیار مهم وکاربردی هم هست  که در هنگام شستشو درب ماشین راقفل نگه میدارد و در انتهای کار ماشین لباسشویی بعد از 2 دقیقه  درب را باز میکند.امکان دارد این مشکل که چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده از این مورد باشد .

در ماشین لباسشویی های که دارای صفحه نمایش دیجیتالی هستند وقتی که درب قفل میشود و باز نمیشود یک ارور میدهد که اگر درب ماشین  لباسشویی از جلو باز شود برای اینکه بتوانید دسترسی داشته باشید به ونتاژ  قفل دو را دارید یا پنل جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید و یا صفحه بالایی در ماشین لباسشویی را باز کنید .

  • قلاب درب ماشین لباسشویی

زبانه یا لولا که ب اصطلاح به آن قلاب هم میگوییم در بخش ایمنی و مکانیسم ماشین لباسشویی است و وظیفه فعال کردن کلید درب ماشین لباسشوی را بر عهده دارد اگر از کار بی افتد و این زبانه آسیب ببیند درب ماشین لباسشویی به خوبی باز و بسته نمیسود و در خیلی از مواقع بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی درب باز  نمیشود و قفل باز نمیشود بعد از 2 دقیقه هم این زبانه بر اثر فشار زیاد میشکند و یا از جایش در میاید و شل میشود این زبانه با دو عدد پیچ  به درب ماشین لباسشویی وصل شده که اگر این اتفاقات پیش آمد باید آن را تعویض کنید و همانطور که گفته شد به راحتی باز میشود چون با دو عدد پیچ به درب وصل شده.

  • پین ماشین لباسشویی ( دستگیره)

این مورد فقط برای ماشین لباسشویی هایی هست که در آنها از بالا باز میشود چون در این ماشین لباسشویی ها برای وصل کردن سرپوش به قسمت بالایی از دو عدد لولا استفاده کرده اند که این لولا ها به مرور زمان پوسیده و فرسوده میشود و باید عوض شوند چون همین لولا ها باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی میشود .

  • عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

در بعضی از مواقع هم آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به صورت کامل تخلیه نشده و همین علت باعث میشود درب ماشین لباسشوی قفل شود و باز نشود در این صورت بهتر است شما به کمک شلنگ تخلیه آب باقی مانده در دیگ ماشین لباسشویی را تخلیه کنید تا پس از دقایقی درب ماشین لباسشویی باز شود.

 

در این مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که چرا درب ماشین لباسشویی قفل شده ؟ را بدهیم اما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید میتوانید از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند.

02144287993

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *