تعمیر اجاق گاز تکا

تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب

تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب ، نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب

برای تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب باید از متخصصین با تجربه نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب کمک بگیرید تا ایراد دستگاه شما را به درستی تشخیص دهند و آن را هم به درستی تعمیر کنند تا باعث آسیب رسیدن به دستگاه نشود ، رعایت نکات ایمنی هم  و استفاده صحیح و محل قرار گیری اجاق گاز در هنگام نصب نیز بسیار در عمر اجاق گاز تاثیر دارد ، از این رو برای تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب با نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب در ارتباط باشید تا بدون اتلاف وقت و ترافیک به دلیل نزدیکی نمایندگی تا محل مورد نظرتان خود را به شما برسانند و برای نصب و یا سرویس و تعمیرات تخصصی به محل اعزام شوند.

نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب

تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب

ایرادات و مشکلات متداولی که برای اجاق گاز ها به وجود می آید و زیاد نیاز به تعمیر پیدا میکنید موارد زیر هست که به آنها اشاره میکنیم تا با علت مشکلات آشنا شوید تا برای تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب بدانید و آکاه باشید مشکل دستگاهتان دقیقا چیست.

  • دلیل کار نکردن فندک اجاق گاز

وقتی فندک اجاق گاز رومیزی و مدار جرقه زن کار نمی کند، باید دلیل آن را پیدا کرد. برای تعمیر فندک اجاق گاز با متخصص نصب و تعمیر فر و اجاق گاز تکا تعمیر بگیرید. اما قبل از تماس با تعمیرکار گاز تکا  از وصل بودن اجاق گاز به شیر اصلی گاز مطمئن شوید. برای مثال در اسباب کشی ها گاهی فراموش می کنید اجاق گاز را به شیر اصلی گاز وصل کنید. همین فراموشی ساده ممکن است کار دست تان بدهد. شاید تصور می کنید که فندک اجاق گاز خراب شده ولی مشکل از جای دیگری است. اگر اجاق گاز به شیر گاز آشپزخانه متصل شده و گاز هم باز است ولی هنوز شعله روشن نمی شود، این موارد را بررسی کنید:

  • کنترل قفل کودک اجاق گاز

در بسیاری از اجاق گازهای مدرن و جدید یک ویژگی جالب کار شده است. برای اینکه شیر گاز به طور ناخواسته یا توسط کودکان باز نشود، قفل فندک کار گذاشته شده است. وقتی قفل اجاق گاز را فعال می کنید روی صفحه نمایش عبارت قفل( Locked) را می بینید. در این صورت با زدن فندک، جرقه و شعله نخواهید داشت. این ویژگی جهت ایمنی بیشتر روی اجاق گازهای جدید نصب شده و اجاق های قدیمی فاقد این قفل هستند. البته وقتی برای اولین بار اجاق گاز به برق وصل می شود نیز قفل فعال است. در مواردی که احتمالا مشکلی برای اجاق گاز پیش بیاید نیز به طور اتومات قفل، فعال خواهد شد. برای تعمیر فندک اجاق گاز و باز شدن قفل کافی است به مدت ۳ ثانیه با انگشت روی کلید قفل فشار دهید. در دفترچه راهنمای اجاق گاز هم طریقه باز کردن قفل، نوشته شده است.

·  مرطوب بودن شعله ها

وقتی اجاق گاز را تمیز می کنید امکان خیس شدن شعله ها وجود دارد. قبل از اینکه برای تعمیر فندک اجاق گاز با تعمیرکار تماس بگیرید، منتظر حخشک شدن شعله ها باشید. تا زمانی که شعله ها مرطوب هستند امکان جرقه زدن و روشن شدن اجاق گاز با فندک وجود ندارد. البته شاید بتوانید با کبریت شعله را روشن کنید. توصیه می شود تا خشک شدن کامل اجاق گاز و شعله ها اقدام به روشن کردن آن نکنید. اگر عجله دارید می توانید با کمک باد سشوار شعله را سریع خشک کنید. در این صورت به راحتی فندک جرقه می زند و گاز روشن می شود. باد سشوار هیچ آسیبی به اجاق گاز، ترموکوبل، فندک یا سر شعله ها نمی رساند.

  •  مسدود شدن شعله ها

گاهی مسدود شدن منافذ شعله ها علت اصلی جرقه نزدن فندک است. پخت و پز موجب کثیفی شعله ها می شود. گاهی خرده ریزها روی منافذ شعله می نشینند و مانع خروج گاز می شوند. در این صورت معمولا یک یا دو شعله با مشکل روبرو می شود. برای تعمیر فندک اجاق گاز باید این منافذ را باز کنید. با استفاده از یک سنجاق کوچک به آرامی فضای بین شعله ها را تمیز کنید. مراقب باشید باز کردن بیش از اندازه منافذ و یا کج کردن منافذ اصلا کار درستی نیست و تنظیم شعله را به هم می زند. گشادش دن منافذ شعله عامل مهمی در روشن نشدن و یا سوخت ناقص شعله های گاز است.

نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب

نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب

۳- آیا تمامی شعله ها گاز روشن نمی شوند؟

 اگر چنین است، حتما اتصال اجاق گاز به جریان گاز را چک کنید. در صورت مشاهده مشکل با افراد متخصص برای رفع مشکل تماس بگیرید.

۴- آیا شعله ها مرطوب شده اند؟

رطوبت ناشی از تمیز کردن اجاق گاز و یا وجود نشتی می تواند نشانه های زیادی داشته باشد. به عنوان مثال مانع از روشن شدن شعله ها می شود، یا هنگامی که شعله ها روشن نیستند صدایی از آن ها خارج می شود. اجازه دهید رطوبت خشک شده و از بین برود. برای خشک کردن رطوبت از سشوار هم می توانید استفاده کنید. جهت آشنایی با نحوه تمیز کردن اجاق گاز و جلوگیری از ایجاد رطوبت از دفترچه راهنما اجاق گاز استفاده کنید.

۵- آیا منافذ شعله ها مسدود شده اند؟

 گاهی مسدود شدن منافذ شعله ها باعث می شود که گاز از شعله خارج نشده و عمل سوختن انجام نگیرد و برای باز کردن منافذ از یک سنجاق صاف استفاده کنید. در حین تمیز کردن منافذ از گشاد و یا کج کردن آنها بپرهیزید. در صورتی که شعله ها به تنظیم نیاز داشته باشند با افراد متخصص تماس بگیرید.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن منافذ شعله ها به هیچ وجه از اشیا چوب مانند خلال دندان استفاده نکنید.

۶- آیا از دستگاه DOWNDRAFT استفاده می کنید؟

 دستگاه DOWNDRAFT می تواند بر روی کارآیی عملکرد اجاق گاز اثر بگذارد. همچنین این دستگاه می تواند با پراکنده کردن شعله، دائما جرقه ایجاد کند. بهتر است سرعت DOWNDRAFT را کاهش داده و شعله گاز را افزایش دهید.

برای درک بهتر تعمیر فندک اجاق گاز رومیزی و آشنایی با مدار جرقه زن اجاق گاز، پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را نیز تماشا بکنید.

در صورت بروز هر گونه مشکلی برای اجاق گاز رومیزی تکا و یا گاز معمولی  میتوانید با نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب تماس بگیرید تا برای تعمیر اجاق گاز تکا در شهرک غرب به محل مورد نظرتان اعزام شوند و در کوتاه ترین زمان با هزینه مصوب زیر نظر اتحادیه اجاق گاز شما را تعمیر کنند.

با پر کردن فرم زیر و شرح خرابی دستگاه ، کارشناسان ما با بررسی مشکل به وجود آمده ایراد دستگاه را با کمک تکنسین های نمایندگی اجاق گاز تکا در شهرک غرب  برطرف میکنند:

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *