قطعات لباسشویی

علت روشن نشدن لباسشویی چیست

علت روشن نشدن لباسشویی چیست ؟ دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی

ممکن است شما هم با این صحنه مواجه شده باشید دستگاهی که تا دفعه قبل درست کار میکرد الان دیگه روشن نمیشه؟ خوب علت روشن نشدن لباسشویی چیست ؟ کار چندان سختی نیست و باید دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی  را دونه دونه بررسی کنیم تا بفهمیم چرا ماشین  لباسشویی روشن نمیشه.یکی از سوالاتی که خیلی پرسیده میشود این است  کهعلت روشن نشدن لباسشویی چیست  ؟

در مرحله اول و ساده ترین چیزی که باید چک شود  :

  • برق ماشین لباسشویی

که شامل چک کردن پریز برق و کابل دستگاه است ، برای چک کردن پریز و یا سه راهی اگر فاز متر داشته باشید میتوانید از آن استفاده نمایید و اما اگر در دسترس نبود کافیست دستگاه دیگری را به آن وصل کنید تا از سالم بودن پریز مطمئن شوید.

اگر ایراد از آنجا نبود سراغ کابل دستگاه خود بروید و ببینید که آسیب دیده یا نه؟

بعضی از ماشین های لباسشویی یک تبدیل سر کابلشان قرار دارد همان تبدیل سه به دو که در همه الکتریکی ها موجود است، علت روشن نشدن لباسشویی چیست ؟  اینکه چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشه و دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی همینه که اون تبدیل خراب شده است و به راحتی با تعویض آن مشکل شما حل میشود.

  • سوئیچ درب لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی باز باشد و یا به درستی بسته نشده باشد دستگاه شروع به کار نمیکند.

میکروسوییچ قطعه پلاستیکی است که در زیر درب میباشد و زمانی که ایراد داشته باشد لباسشویی روشن نمیشود.

زمانیکه این قطعه به مشکل برمیخورد باید تعویض شود و بهتر است که کار تعویض آن را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید ولی اگر خودتان میخواهید آن را تعمیر کنید باید به کمک یک اهم متر از اتصال جریان برق به میکروسوییچ و قفل درب مطمئن شوید و اگر اطمینان پیدا کردید ایراد از این قسمت است جهت رفع آن اقدام نمایید.

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی

میکرو سوئیچ درب

  • ولوم تایمر

بعضی از لباسشویی ها با تایمرکار میکنند و سوئیچ استارت بخشی از تایمر است و زمانیکه لباسشویی روشن نمیشود باید ولوم تایمر را چک نمایید تا اطمینان پیدا کنید به درستی کار خود را انجام میدهد یا نه؟

ممکن است به دلیل استفاده مکرر و به مرور زمان و یا حتی گاهی بر اثر اشتباهی مثل برعکس چرخاندن ولوم ممکن است هرز شود و یا شکسته شود و دیگر قادر به تعویض مکانیسم سوئیچ نباشد و اگر دچار این مشکل شده است باید ولوم تایمر تعویض شود.

  • برد اصلی ماشین لباسشویی

باید بدانید دستگاه هایی که با برد کار میکنند این قطعه مغز دستگاه است و مدیریت تک تک قطعات را بر عهده دارد و اگر برد ولتاژ مناسبی را برای شروع کار به موتور ، شیر الکتریکی و بقیه اجزا ارسال نکند لباسشویی روشن نمیشود و شروع به کار نمیکند

و لازم به ذکر است که تعمیر برد لباسشویی کاری تخصصی است و باید توسط تعمیرکار انجام شود.

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی

برد لباسشویی

  • موتور ماشین لباسشویی

همان طور که میدانید تمام لباسشویی ها دارای موتور میباشند ، بعضی از لباسشویی ها در مدل هایی که ظرفیت بالاتری دارند برای شتشوی بهتر از موتور های معکوس استفاده میشود و این یعنی اینکه موتور در دوجهت میچرخد.

زمانیکه لباسشویی شروع به کار نمیکند و صدای عجیبی مثل زوزه کشیدن و وزوز از خود تولید میکند ممکن است ایراد در موتور دستگاه باشد.

در بعضی مواقع نیز ممکن است موتور در حین شست و شو خیلی داغ شود و خود به خود خاموش شود شما نگران نشوید چون بعد از خنک شدن شروع به کار میکند اما اگر این اتفاق چندین بار پشت سر هم افتاد ، دستگاه باید توسط تعمیرکار بازدید شود.

علت روشن نشدن لباسشویی چیست

موتور ماشین لباسشویی

  • سایر قطعات لباسشویی

ما سعی کردیم خلاصه و به زبان ساده علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست را بدهیم  اما ممکن است هیچ کدام از ایرادات بالا دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی شما نباشد و در این صورت از تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید تا دستگاه شما را بازدید و عیب یابی نماید.

 همه علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی را برای شما توضیح دادیم ، ما فقط پیشنهاد میکنیم به خاطر آسیب نرساندن بیشتر به ماشین لباسشویی تان با هومیکسو تماس بگیرید تا یکی از بهترین تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی مان را به محل شما اعزام کنیم.  برای اعزام تکنسین های مجرب ما کافیه فرم زیر را پر کنید  یا با شماره‌های مراکز تعمیر لباسشویی ما تماس بگیرید.

02188592650

02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *