قطعات لباسشویی

تعویض قفل درب لباسشویی

تعویض قفل درب لباسشویی  و تعویض میکرو سوئیچ

برای تعویض قفل درب لباسشویی که یکی از دغدغه های اصلی منزل میشود باید هر چه سریعتر برای تعویض ان اقدام کنیم چون وقتی درب ماشین لباسشویی قفل شود دیگر هیچ کاری نمیشود کرد ، این موضوع راجب تعویض میکروسوئیچ هم صدق میکند.

در ماشین لباسشویی هایی که در آنها از جلو باز میشود برای قفل شدن درب از یک میکرو سوئیچ استفاده میشود یک مکانیسم ایمنی است که از باز شدن درب در هنگام شستشو جلوگیری میکند.

مکانیسم قفل شامل یک میکرو سوئیچ و معمولا یک سیم پیچ قفل کننده و باز کننده یا یک قفل مغناطیس است.

وقتی تایمر میکروسوئیچ را قفل میکند که معمولا در ابتدای شروع به کار ماشین لباسشویی است دیگر درب ماشین لباسشویی باز نمیشود.

بعد از تمام شدن مراحل شستشو و گذشت چند دقیقه قفل مغناطیس میکروسوئیچ غیر فعال میشود و درب ماشین لباسشویی را میتوانید باز کنید.

معمولا در اکثر ماشین لباسشویی ها سه دقیقه زمان میبرد تا قفل باز شود.

تعویض قفل درب لباسشویی

قفل شدن درب لباسشویی

بعد از اتمام کار درب قفل شده باز نمیشود

اگر با این مشکل رو به رو شدید و بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی درب باز نمیشد بعید نیست مشکل از قفل درب باشد در بیشتر ماشین لباسشویی ها یک اهرم وجود دارد که خلاص کننده ی دستی هستند و به شما این اجازه را میدهند تا با دست باز کنید درب ماشین لباسشویی را ولی ددر بعضی از مدل ها کنار فیلتر تخلیه قرار دارد.

در ماشین لباسشویی هایی که نمایشگر دیجیتالی دارند ارور درب ماشین را میدهد وقتی درب باز شد برای بررسی بیشتر میتوانید پنل بالای ماشین لباسشویی را در بیاورید.

اگر زبانه درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد و نتواند قفل را فعال کند بعد از اتمام کار به راحتی درب ماشین لباسشویی باز نمیشود ، زبانه درب از جنس پلاستیک سخت و یا چدن ساخته شده برای اینکه درب را باز کنید اگر زیاد فشار بیاورید میشکند ، زبانه درب با یک یا دو پیچ و یک فنر به درب وصل شده

و به راحتی قابل تعویض است.

تعویض قفل درب لباسشویی

تعویض قفل درب لباسشویی

تعویض قفل درب  لباسشویی (میکرو سوئیچ)

حتما برا شما اتفاق افتاده که هر چی درب ماشین لباسشویی را میبندید دوباره باز میشود .

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چند علت دارد:

  • خرابی سوئیچ یا قفل درب ماشین لباسشویی
  • حجم زیاد لباس ها در داخل ماشین لباسشویی

مراحل تعویض قفل درب لباسشویی

قبل از شروع تعویض قفل درب ماشین لباسشویی دستگاه را از برق بکشید .

تعویض قفل درب لباسشویی

کشیدن برق از پریز

  • پنل بالای ماشین لباسشویی را باز کرده چند پیچ دارد که باید انها را باز کنید و با احتیاط پنل بالا را از دستگاه جدا کنید.

 

تعویض قفل درب لباسشویی

باز کردن پنل لباسشویی

  • سوییچ یا قفل درب را جدا کنید ، درب جلوی ماشین لباسشویی را که با دو پیچ سوئیچ قفل کننده را محکم میکند را باز کنید.بعد با احتیاط سوئیچ قفل کننده را جدا کنید.

 

تعویض میکرو سوئیچ

تعویض میکرو سوئیچ

  • سوییچ جدید را نصب کنید ، بعد از جدا کردن سوییچ خراب به همان شکل که سوییچ قفل کننده درب را باز کردید سوییچ جدید را هم نصب کنید و بعد پیچ های درب جلویی را محکم ببندید.
تعویض میکرو سوئیچ

سوئیچ جدید

  • پنل بالا یا همان کاور ماشین لباسشویی را نصب کنید کافیست پیچ هایش را ببندید.

 

  • برق دستگاه را وصل کنید . ماشین لباسشویی را روشن کنید و تست کنید که درب قفل میشود یا نه؟

 

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

لطفاً برای درخواست تعویض قفل درب لباسشویی و تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02177394353

02122737566

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

 

مطالب مرتبط

1 thoughts on “تعویض قفل درب لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *