قطعات لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه ؟ چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد ؟

ممکن است شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که دستگاه را روشن کرده اید ولی دیگ لباسشویی نمیچرخد و از خود پرسیده باشید همه چیز که به ظاهر درست است اما چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد ؟ در ادامه به علت نچرخیدن دیگ لباسشویی میپردازیم و خواهیم گفت چه کاری باید انجام دهید و بدانید که چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه .

قبل از هر کاری پیشنهاد میکنیم که دستگاه خود را ریست نمایید این کاررا قبل از انجام هر کاری انجام دهید تا قدم به قدم برسیم به جواب چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد ؟؟

چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد

چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد

نحوه ریست کردن دستگاه

برای ریست کردن باید ابتدا دستگاه را از پریز در بیاورید و بعد از یک دقیقه دوباره دوشاخه را به برق زده و شش بار پشت سر هم یعنی در دوازده ثانیه درب را باز و بسته کنید تا دستگاه ریست شود و بعد از اینکه این کار را انجام دادید نوبت تست دستگاه میرسد در این مرحله لباسشویی را بدون لباس و روی کوتاه ترین برنامه بگذارید و ببینید کار میکند یا نه ؟ در اکثر مواقع با این کار مشکل دستگاه شما برطرف میشود و اگربا این کار هم مشکل برطرف نشد مراحل بعد را دنبال کنید تا ببینیم چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه ؟

اگربا ریست کردن دستگاه درست نشد و علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی این نبود به ترتیب مراحل زیر را مطالعه  کنید.

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخد

کشیدن برق از پریز

لباس بیش از حد ریختن در لباسشویی

همان طور که میدانید هر لباسشویی یک میزان خاصی از لباس را میتواند در هر بار شستشو بشوید و شما باید به این نکته توجه کنید و بیش از حد مجاز لباس در ماشین لباسشویی نریزید لازم به ذکر است که وزن مجاز هر لباسشویی روی آن نوشته شده است مثلا 5 کیلو گرم و یا … اگر بیشتر از این حجم لباس داخل دستگاه بریزیم به آن فشار وارد میشود و میتوان آن را علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دانست.

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخد

لباس بیش از حد ریختن

قفل و میکرو سوییچ درب لباسشویی

یکی از اصلی ترین دلایلی که علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی میباشد قفل درب ماشین است که اگر به درستی بسته نشده باشد و یا دچار مشکل شده باشد دیگ نمیچرخد و شروع به کار نمیکند.

برد ماشین لباسشویی

همان طور که میدانید برد ماشین لباسشویی مغز دستگاه شماست و ممکن است گاهی فرمان اشتباهی را منتقل کند و ارور هایی بدهد که هر یک از ارور ها نشانه مشکلی خاصی است.

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخد

سوئیچ کنترل فشار آب  هیدروستات

ممکن است هیدروستات دستگاه شما خراب باشد و نتواند کنترل سطح آب را کنترل کند و زمانیکه این قطعه از دستگاه خراب باشد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شروع به کار میکند ولی نمیچرخد و در این موقع میتوانید با باز کردن درب بالای لباسشویی که توسط دو تا پیچ نگه داشته به شیر کنترل کننده برسید.

و بعد از آن شلنگ پلاستیکی را از سوییچ بکشید و درون آن فوت کنید و اگر گرفتگی داشت آن را بشویید و مجدد سر جایش قرار دهید و اگر هیدروستات سوخته و یا دچار شکستگی شده بود باید آن را تعویض کنید و برای تعویض آن یا از تعمیر کار کمک بگیرید و یا به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید .

تسمه های ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی چند تسمه وجود دارد که ممکن است شل شود پاره شود و یا از جای خود دربیاید اگر علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی این مساله باشد باید تسمه را جا زده و در صورتی که قابل استفاده نباشد باید تعویض گردد.

اما گاهی ممکن است مشکل از پولی لباسشویی باشد و اگر از این قطعه باشد ممکن است دوباره این مشکل بوجود بیاید.

چرا ماشین لباسشویی نمیچرخد

تسمه ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی

وظیفه موتور ماشین لباسشویی چرخاندن دیگ لباسشویی میباشد و به همین دلیل اگر در روند کارش مشکلی ایجاد شود دیگ نمیچرخد ، اکثر موتورهای ماشین لباسشویی چرخش را مستقیم و به کمک یک کلاج انجام میدهند.

برای به حرکت در آمدن ماشین لباسشویی چرخ دنده ای وجود دارد که باعث به حرکت در آمدن درام  و دیگ ماشین لباسشویی میشود، اگر هر یک ازاین اجزا مشکلی داشته باشد دیگ نمیچرخد و باید بررسی شود.

خوب تقریباً به جواب این سوال که چرا ماشین لباسشویی نمیچرخه و چرا دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد پاسخ دادیم ولی ممکن است علت های دیگری نیز داشته باشد که در این صورت باید با نمایندگی تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل شما برطرف گردد  ویا فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان مرکز برای حل مشکل شما اقدامات لازم را انجام دهند.

02188592650

02177394353

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *