قطعات لباسشویی

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی و  چرا درب لباسشویی بسته نمیشود

در این مقاله ما سعی داریم تا جواب سوال شما را که چرا درب لباسشویی بسته نمیشود را بدهیم و دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی بپردازیم و  ببینیم چه دلایلی باعث میشود تا درب ماشین لباسشویی بسته نشود؟

از آنجایی که ماشین لباسشویی یکی از دستگاه های پر کاربرد در منزل ما هست بسته نشدن درب ماشین لباسشویی عملا یعنی ماشین لباسشویی از کار افتاده چون وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نشود ماشین شروع به کار کردن نمیکند چون آب داخل ماشین لباسشویی نمی آید تا درب ماشین لباسشویی بسته نشود.

شاید برای شما این سوال پیش می آید که چرا درب لباسشویی بسته نمیشود ؟ چرا باید به تعمیر کار زنگ بزنید؟ آیا خودتان میتوانید آن را تعمیر کنید؟ برای اینکه به این پرسش ها جواب دهید باید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا ببینید دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما چیست و آیا میتوانید با راهنمایی های ما ان را تعمیر کنید یا نه؟

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود :

 • خرابی قفل درب
 • خرابی زبانه درب ماشین لباسشویی
 • خراب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی
 • شکسته شدن دستگیره درب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن دکمه باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی
 • وارد کردن آسیب فیزیکی به درب ماشین لباسشویی
 • چشمک زدن صفحه نمایشگر
 • بالا بودن حجم لباس ها
 • خرابی قفل درب

اگر درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود ، پس احتمالا قفل درب خراب است. اگر قفل درب، قفل را درگیر نکند، درب بسته نمی شود. و زمانی هم که این اتفاق بیوفتد، شما دیگر قادر به شستن لباس های خود نیستید. اگر قفل خراب است یا آنطوری که باید عمل نمی کند  باید آن را تعویض کنید. اگر درب قفل نشود، یعنی چفت درب شکسته و باید آن را تعویض کنید. و یا ممکن است مشکل به دلیل مکانیزم قفل  و کاملا قفل شود.

 • خرابی زبانه ی قفل

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است درب قفل نشود، بخاطر نقص در زبانه ی  قفل می باشد. مونتاژ قفل می تواند به صورت مکانیکی یا برقی از کار بیافتد. در صورت خرابی زبانه ی درب، باز و بسته شدن درب با مشکل مواجه می شود  زبانه ی درب ممکن است شل شده باشد و یا شکسته باشد. این یک مشکل رایج در ماشین های لباسشویی می باشد چون مونتاژ قفل از پلاستیک ساخته شده اند، معمولا قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود

قفل درب لباسشویی

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

 • خرابی لاستیک دور درب

یکی از علت هایی که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی میشود پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی میباشد حتی یک مقدار کوچک هم باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی میشود پس با دقت به لاستیک درب نگاه کنید  تا ببینیم علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی خرابی لاستیک دور درب می باشد؟ اگر لاستیک دور درب به طور صحیح و درست در جای اصلی خود قرار نگرفته باشد، یا بنا به هر دلیلی قسمت از آن در آمده و کج شده باشد درب به درستی بسته نمی شود. در اثر طول عمر بالای دستگاه و یا استفاده ی نادرست از ماشین لباسشویی و آسیب رساندن به لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد حتما لاستیک دور درب را بررسی کنید

 • خرابی میکروسوئیچ درب

اگر میکروسوئیچ خراب شود، دستگاه نمی تواند متوجه ی باز و بسته شدن درب شود. همچنین اگر دستگاه اتومات باشد، در صورت خرابی میکروسوئیچ ممکن است که درب در حین چرخه ی شستشو یکباره باز شود. اگر میکروسوئیچ درب خراب شود، ماشین لباسشویی در باز و بسته شدن درب به مشکل جدی بر می خورد و باید حتما تعمیر شود. معمولا در  صورت فرسودگی و قدیمی شدن سوئیچ درب، این اتفاق می افتد. در صورت نیاز به تعویض سوئیچ درب باید سوئیچی که مطابق مدلی که طراحان آن ها را ذکر کرده اند مطابقت داشته باشد.

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود

میکروسوئیچ درب

چرا درب ماشین لباسشویی بسته نمیشود

 • شکستن دستگیره

اگر ماشین لباسشویی شما جز مدل هایی که دارای دستگیره است باشد، ممکن است دستگیره درب شکسته باشد. بنا به تشخیص تکنسین،  دستگیره می تواند تعمیر شود و یا لازم باشد کل دستگیره عوض شود.

 • وارد شدن آسیب فیزیکی به درب

یکی دیگر از مواردی که در بسته نشدن درب تاثیر گذار است، می تواند بر اثر وارد شدن آسیب به درب ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد. این مورد به خصوص هنگام اسباب کشی و جابه جایی ها بسیار دیده شده است. بر اثر این گونه آسیب ها ممکن است درب کج شود و یا بشکند و در نتیجه درست بسته نشود. معمولا در این موارد درب باید به طور کامل عوض شود. ترجیحا این کار باید توسط تعمیرکار انجام شود.

 • مقدار زیاد لباس ها

اگر شما میزان زیادی لباس را داخل دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید، در وهله ی اول درب به درستی بسته نمی شود. علاوه براین اگر شما با  اعمال زور بخواهید درب را به هر قیمتی که شده ببندید، فشار زیادی به ماشین وارد می شود و لباس ها نمی توانند به خوبی بچرخند و شسته شوند و در بعضی مواقع ممکن است آب از داخل دستگاه به بیرون بریزد.

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود

ریختن لباس بیش از حد

مقدار زیاد لباس ها در لباسشویی

 • خرابی دکمه ی باز و بسته کردن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی دارای دکمه ای روی پنل است تا درب را باز کند، امکان دارد که این دکمه خراب شده باشد.   همچنین ممکن است برد الکترونیکی نیز دچار آسیب شده باشد که باید بررسی شود.

 • چشمک زدن صفحه نمایش

گاهی ممکن است بخاطر تعویض نا درست درب ماشین لباسشویی ارروری روی صفحه نمایش ظاهر شود، و همچنین درب دیگر بسته نشود. این اتفاق می تواند در اثر خرابی در سیم کشی یا صفحه کنترل الکترونیکی اتفاق بیافتد. ممکن است یکی از سیم ها از مدار خارج شده باشد و این خطا روی صفحه کنترل ظاهر شود. رفع این اررور توسط تکنسین انجام می گیرد.اگر تمامی این موارد را چک کردید و یا نتوانستید چک کنید با ما تماس بگیرید تا برای تعمیر یا جواب دادن به سوالات شما کمکتان کنیم.

همانطور که مطالعه کردید دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به دلایل زیادی بر میگردد و باید تمامی موارد را مورد بررسی قرار بدهیم تا جواب سوال چرا درب لباسشویی بسته نمیشود را پیدا کنیم.

در این مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که چرا درب لباسشویی بسته نمیشود ؟  و دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را بدهیم اما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید میتوانی از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند.

02122737566

02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

1 thoughts on “دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *