قطعات لباسشویی

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی ، علت خرابی المنت هیتر

برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی باید نکاتی را رعایت کنید بعد از اینکه علت خرابی المنت هیتر را متوجه شدید اگر تخصص فنی دارید  با خواندن این مقاله شروغ به تعویض المنت هیتر لباسشویی خود کنید.

المنت هیتر چیست؟ در ماشین لباسشویی های جدید برای گرم کردم آب از المنت هیتراستفاده میکنند.که دمای آب گرم را تنظیم میکند در شستشو بعضی از لباسها تا آب گرم و داغ نباشد لباس تمیزنمیشود پس هیتر مخصوصا برای کسانی که بچه کوچک در منزل دارند بسیار مهم است.

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

المنت هیتر ماشین لباسشویی

دلایلی که علت خرابی المنت هیتر را نشان میدهد:

  • ماشین لباسشویی شما کار میکند ولی آب را گرم نمیکند.
  • برنامه شستشو متوقف نمیشود.
  • فیوز یا برق اصلی میپرد.

المنت هیتر لباسشویی

با این علائم اگر خواستید المنت هیتر لباسشویی را تعویض کنید بهتر است به شرکت هومیکسو زنگ بزنید تا به روش اصولی المنت هیتر لباسشویی شما را  تعویض کنند ولی اگر تصمیم دارید خودتان این کار انجام دهید باید از اطلاعات فنی الکتریکی اطلاع داشته باشید چون تعمیر قسمت های الکتریکی و برقی به تخصص خاصی نیاز دارد، ما در این مقاله به شما کمک میکنیم تا خودتان برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی اقدام کنید.

برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی ابتدا ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و مراحل زیر را انجام دهید:

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

کشیدن برق از پریز

مرحله اول : پنل بالای لباسشویی را باید در بیاورید برای اینکار پیچ های آن را باز کنید وقتی پنل را باز کردید باید محفظه ی پودر ماشین لباسشویی را هم بیرون بکشید چون پیچ های پنل زیر مخزن جا پودری واقع شده با کمی فشار بیرون می آید و بعد از اینکه مخزن پودر را خارج کردید به راحتی پیچ هایی که زیر جاپودری بود را باز کنید .پیچ ها را جایی امن نگهداری کنید چون ضد زنگ هستند و با بقیه پیچ ها جا به جا نشود.

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

خارج کردن پنل لباسشویی

مرحله دوم : باز کردن درب ماشین لباسشویی

چهار پیچ که شامل دو پیچ قفل درب قسمت جلویی ماشین لباسشویی را نگه میدارد را باز کنید تا بتوانید قسمت جلویی درب را جدا کنید.لاستیک دور درب را با فشار به سمت داخل میتوانید از درب جدا کنید.

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

باز کردن درب لباسشویی

مرحله سوم : بعد از اینکه درب را جدا کردید میتوانید المنت هیتر را مشاهده کنید دقیقا زیر دیگ قرار گرفته بهتر است در این مرحله عکس بگیرید تا از اتصالات عکس داشته باشید . سیم ها و سوکت های ترموستات را باید جدا کنید.

کنار المنت یک مهره وجود دارد که باید باز شود برای اینکه مهره را باز کنید به آرامی با پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید با این کار المنت آزاد میشود ومیتوانید آن را بیرون آورید.

مرحله چهارم :در این مرحله باید المنت جدید را تعویض کنید داخل المنت ترموستات قرار دارد که با کمی فشار دادن در می آید ، ترموستات را داخل المنت جدید بگذارید برای اینکه المنت هیتر لباسشویی جدید را بتوانید به راحتی زیر دیگ قرار بدید بهتره کمی مایع ظرفشویی به قسمت لاستیکی بمالید المنت را کمی فشار دهید تا مطمئن شوید سر جای خود قرار گرفته باشد.

مرحله پنجم : وقتی اطمینان حاصل کردید که المنت در جای خود قرار گرفته باید سیم ها و فیش ترموستات  را وصل کنید سیم ها را مثل عکسی که گرفتید وصل کنید.  کار تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی را انجام دادید و تمام شد و باید پنلها را به ترتیبی که باز کردید سرهم کنید. فقط گیره واشر درب را هم به خوبی محکم کنید.

تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

علت خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را روشن کنید و ببینید به خوبی کار میکند؟ آب گرم میکند؟

هومیکسو همه مراحل تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی را برای شما توضیح داد و امیدواریم علت خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی را متوجه شده باشید  و در صورت داشتن مهارت درباره المنت هیتر لباسشویی  میتوانید به راحتی آن را تعویض کنید ، ما فقط پیشنهاد میکنیم به خاطر آسیب نرساندن بیشتر به ماشین لباسشویی تان با هومیکسو تماس بگیرید تا یکی از بهترین تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی مان را به محل شما اعزام کنیم.  برای اعزام تکنسین های مجرب ما کافیه فرم زیر را پر کنید  یا با شماره‌های مراکز تعمیر لباسشویی ما تماس بگیرید.

02144287993

02177394353

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

2 thoughts on “تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *