قطعات لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ، کمک ماشین لباسشویی

کمک ماشین لباسشویی مانند کمک خودرو عمل می‌کند  و یکی از اجزا اصلی ماشین لباسشویی های اتوماتیک میباشد.در صورت خرابی این قطعه باید برای تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی اقدام کنید چون کار این قطعه در هنگام آبکشی به چشم می آید که به کمتر صدا دادن ماشین لباسشویی در هنگام چرخش کمک میکند و باعث کاهش لرزش دیگ ماشین لباسشویی میشود.به طوری که در زیر ماشین لباسشویی چند کمک فنر طراحی می‌شود، تا ضربات وارد شده در هنگام خشک کردن لباس‌ها به حداقل ممکن برسد و عملکرد لباسشویی با مشکل جدی مواجه نشود. در صورت ضربه دیدن و ضعیف شدن کمک فنر ، در مرحله آبکشی لباس ها و خشک کردن ماشین لباسشویی از خود صدای زیادی تولید می کند و در صورت بی توجهی به این مشکل دستگاه دچار مشکلات جدی تری خواهد شد .

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

در صورتی که لباس‌های زیادتر از حجم لباسشویی درون دستگاه قرار دهید، به مرور کمک فنرهای طراحی شده از بین می‌روند و نیاز به تعمیر یا تعویض ماشین لباسشویی خواهید داشت. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که لباس‌ها را در اندازه‌های تعیین شده و به تفکیک درون ماشین لباسشویی قرار دهید، تا دستگاه در طول مدت زمان استفاده مداوم با مشکل جدی مواجه نشود.

تعمیر کمک لباسشویی نیاز به تخصص و تبحر ویژه‌ای دارد؛ زیرا اگر کمک فنر‌ها به خوبی انتخاب نشوند و به درستی در محل قرار نگیرند. در حین شستشو و خشک کردن، ضربات زیادی به دیگ و بدنه ماشین لباسشویی وارد می‌شود و سبب مستهلک شدن دستگاه خواهد شد.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که فرآیند عیب یابی و تعمیر کمک لباسشویی را به کارشناسان فنی نمایندگی مجاز لباسشویی هومیکسو بسپارید، تا بتوانید بعد از انجام تعمیرات لباسشویی، درست همانند روز اول از دستگاه استفاده کنید ،یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما پیش بیاید در حین شستشو لرزش زیاد و صدای گوش خراش و زیادی است که از ماشین لباسشویی می آید، اگر نسبت به مشکل به وجود امده و بی اهمیت باشیم در گذز زمان آسیب جدی جبران ناپذیری را به ماشین لباسشویی میزند و بابت تعمیر آن باید هزینه زیادی را پرداخت کنید پس برای جلوگیری از این حوادث به دنبال تعمیر یا تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی خود باشید. اگر کمک فنر ضعیف یا آسیب دیده باشد ، باعث لرزش لباسشویی خواهد شد ، در چنین مواقعی کمک فنرها را بررسی نموده و در صورت مشاهده هرگونه مشکل برای تعویض کمک ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید . تعـویض کمک فنر ماشین لباسشویی بهتر است توسط یک تعمیر کار با تجربه و متخصص ماشین لباسشویی انجام شود.

مراحل تعویض کمک ماشین لباسشویی

قبل از انجام هر تعمیر یا تعویضی باید ایمنی را رعایت کنیم و ماشین لباسسشویی را از برق بکشیم.

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

کشیدن برق از پریز

  • لوله تخلیه ماشین لباسشویی را از شیر آب جدا میکنیم.
تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

جدا کردن لوله تخلیه

  • پنل ماشین لباسشویی را باید جدا کنید (پیچ ها را باز میکنیم) کمک فنر به بدنه خارجی وصل شده آن را جدا میکنیم.
تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

جدا کردن پنل ماشین لباسشویی

  • در این مرحله باید تمامی پیچ هایی که به کمک فنر هست را جدا کنیم تا از دیگ ماشین لباسشویی جدا شود.(پیچ ها در بالای کمک فنر قرار دارند)
تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

  • بعد از جدا کردن کمک فنر از دیگ لباسشویی بازوی کمک فنر ماشین لباسشویی را از کف لباسشویی جدا میکنیم.
کمک ماشین لباسشویی

جدا کردن کمک فنر از کف لباسشویی

  • برای نصب کمک فنر جدید تمامی کارهایی را که برای جدا سازی انجام دادیم را به صورت معکوس انجام میدهیم.
کمک ماشین لباسشویی

کمک ماشین لباسشویی

  • نکته مهمی که برای تعویض کمک ماشین لباسشویی انجام میدهید این است که باید حواستان باشد بازوی متحرک آن در پایین دستگاه قرار بگیرد.
تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

اگر  در خصوص تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی و کمک ماشین لباسشویی سوالی داشتید  با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02188592650

02122737566

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *