قطعات لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره ، علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد و بپرسید چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره  و علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟این موضوع علت های مختلفی میتواند داشته باشد که به آنها اشاره میکنم و شما با بررسی آنها میتوانید این مشکل را در لباسشویی خود برطرف نمایید. لباس ها را باید بر اساس مقدار کثیفی و جنسی که دارند تنظیم کنیم و بعد ماشین لباسشویی را روشن کنیم برای شستن.

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

تنظیم نبودن برنامه ماشین  لباسشویی

اگر برنامه درستی را برای لباسهایی که داخل دستگاه ریخته اید انتخاب نکید لباس ها تمیز شسته نمیشود ،و این سوال که چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره پیش می آید . در روز اولی که نصاب برای نصب ماشین لباسشویی شما مراجعه میکند تمام برنامه های دستگاه را برای شما توضیح میدهد ولی اگر فراموش کرده اید میتوانید از دفترچه راهنمای لباسشویی خود استفاده کنید و بهترین برنامه را انتخاب کنید زیرا بعضی از پارچه ها به درجه حرارت بیشتری برای شستشو و بعضی درجه کمتری برای بهتر شسته شدن نیاز دارند ، اگر میبینید که برای همه مدل لباس ها از یک دستور استفاده میکنید و لباس ها کثیف است علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی همین دلیل است که با یک تنظیم همه مدل لباسی را میشورید .

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

cotton: شستشوی لباس های نخی ،ملحفه ،جین و لباس های نخی
Synthesic  : لباس های نخ و پلاستیک.
Delicate : لباس های حریر و ساتن.
Wool : لباس های پشمی.
Quick : انواع لباس ها ،شستشوی سریع.
توجه: ممکن است درجه بندی شستشوی لباسشویی شما بر اساس زبان های غیر از انگلیسی هم باشد.
از مواد شوینده استاندارد با 3 تا 4 انزیم استفاده کنید.
توجه داشته باشید ریختن بیش از اندازه پودر کمک چندانی به بهتر شستن نمی کند.اندازه پودر برای ظرفیت لباسشویی پنج الی هفت کیلو به اندازه یک لیوان سرخالی پودر می باشد.
اگر لباس شما زیاد کثیف است توصیه می شود از برنامه  Pre Wash استفاده کنید.

 

استفاده نا درست از مواد شوینده

یکی دیگر از علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی که باید آن را بررسی نمایید مواد شوینده است که ممکن است تاریخ مصرف آن گذشته باشد و یا ممکن است به اندازه کافی از مواد شوینده داخل دستگاه استفاده نشده باشد.

گاهی نیز ممکن است فکر کنیم که هر چه بیشتر از مواد شوینده استفاده کنیم لباس ها تمیز تر میشود اما این باور کاملا اشتباه است با این کار ممکن است لکه هایی روی لباس باقی بماند ( سفیدک زدن )

میزان مواد شوینده کاملا به حچم لباسی که داخل دستگاه میریزید بستگی دارد.

ریختن بیش از حد لباس در دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که به چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره میرسیم این است که بیش از حد مجاز لباس داخل لباسشویی میریزیم در این حالت هم آب و هم مواد شوینده به میزان کافی به لباسها نمیرسد و هم چنین لباسها در حین شستو شو در هم گره میخورند و این امر باعث میشه که هیچ یک از لباسها به درستی شسته نشود ، تمیز شدن لباسها زمانی اتفاق میفتد که بتوانند راحت در لباسشویی چرخ بخورند.

خراب شدن المنت

وظیفه گرم کردن آب ماشین لباسشویی بر عهده المنت لباسشویی میباشد و اگر کار خود را درست انجام ندهد آب گرم نمیشود و در نتیجه لباسها با آب سرد تمیز نمیشوند.

حل نشدن پودر ماشین لباسشویی

با این حال که کار ساده  ای به نظر میرسد اما اگر فشار آب کم باشد و یا شلنگ چاپودری گرفته باشد و پودر و مایع را به مخزن نرساند لباسها تمیز نمیشوند در این ممکن است شیر برقی دستگاه مشکل داشته باشد و یا شلنگ جا پودری به دیگ بسته شده باشد.

عدم چرخش ماشین لباسشویی

اگر لباسها در ماشین لباسشویی چرخشی نداشته باشند و به  اصطلاح روی هم ساییده نشوند تمیزی هم اتفاق نخواهد افتاد پس اگر میزان چرخش لگن لباسشویی کند باشد و یا به کل حرکتی نداشته باشد لباسها تمیز نمیشوند برای بررسی علت های آن  این مطلب را مطالعه نمایید.

تمیز نبودن لگن و یا مخزن لباسشویی

برای اینکه لباس های ما تمیز شوند باید خود دستگاه تمیز باشد وگاهی ممکن است به مرور زمان جرم و روغن و کثیفی در داخل دستگاه جمع شود و شما میتوانید به وسیله یک دستمال تمیز آن را تست کنید اگر با کشیدن دستمال به داخل مخزن دستمال کثیف شد مسلماٌ دستگاه شما نیاز به سرویس دارد که میتوانید در مرحله اول از جرمگیر ماشین لباسشویی استفاده نمایید و بعد از آن اگر مشکل شما برطرف نشد باید مخزن شما توسط فشار آب قوی شسته شود.

لکه های سرسخت

بعضی لکه ها هستند که با شستشو از بین نمیروند و باید با حلال های مخصوص خودشان پاک شوند و بعد با لباسشویی شسته شوند.

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره

سیستم شستشو و آبرسانی و پودر  در لباسشویی شما زیاد پیچیده نیست ولی بسیار حساس است،

ممکن است بر اثر نقص فنی یا فشار کم آب عملیات حل شدن پودر به خوبی صورت نگیرد و همین باعث کثیف ماندن لباسها شود.
ممکن است برد ماشین لباسشویی یا اگر دستگاه قدیمی است تایمر مشکل پیدا کرده باشد.
بزرگترین دلیل شستشوی لباس داخل لباسشویی عملیات چرخشی می باشد.
ممکن است خازن موتور لباسشویی خراب یا ضعیف شده باشد.
ممکن است موتور لباسشویی شما ضعیف شده باشد.
در موتورهای الکترونیک یا ارمیچری ممکن است ذغال تمام شده باشد.
ممکن است تسمه لباسشویی مستهلک ،گشاد یا پاره شده باشد.
ممکن است فولی دیگ یا فولی موتور گشاد شده باشد.
از آنجا که بر اثر گرم شدن آب به وسیله المنت و عملیات انقباض و انبساط آب و همچنین رسوبات پودر و رسوبات الیاف وسختی های آب باعث جرم گرفتن دیگ و لاستیک های لباسشویی می شود.

توصیه می کنیم بین سه الی شش ماه لباسشویی خود را با جرم گیرهای اصلی و اورجینال جرم گیری نمایید. آن چه که به عنوان مصرف کننده از شما ساخته است تمیز کردن فیلتر هر ماه یکبار می باشد. تا علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی را به درستی پیدا کنید.

بعضی از این مشکلات را میتوانیم خودمان رفع کنیم اما بعضی دیگر نیازمند متخصصین میباشند که باید به شرکت هومیکسو تماس بگیریم تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل ما را حل کنند.

در این مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره  را بدهیم اما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید و علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی را پیدا نکردید میتوانید از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند.

02188592650
02177394353

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *