قطعات لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها درماشین لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ، دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی

ممکن است برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که بعد از شستشو در لباسشویی لباس شما پاره شده و یا دچار آسیب شده باشد . خوب به نظر شما دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی چیست ؟  این سوال برای شما پیش می آید که علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی چیست؟به دلایل مختلفی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید.تا هرچه سریعتر برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کاری کرده باشیم.

دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی

وجود پارگی و یا لبه های تیز داخل لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی وجود لبه های تیز است شاید فکر کنید سطح داخل لباسشویی که کاملا صیقلی است پس چرا لباسشویی لباس پاره میکند اما همانطور که دیده اید داخل دیگ لباسشویی معمولا 3 یا 4 حمل کننده لباس وجود دارد که کار جابجایی لباس را انجام میدهند و اگر هر یک از آنها دچار مشکل شده باشد ویا در جای خود شل و یا کنده شده باشد میتواند به لباس آسیب بزند.

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

زیاد ریختن لباس در لباسشویی

گاهی حجم زیادی از لباس را داخل لباسشویی میریزم و این موضوع علاوه بر اینکه لباس ها تمیز شسته نمیشوند ممکن است باعث آسیب دیدن و پاره شدن لباس در لباسشویی شود.

اجسام تیز و برنده

اجسام تیز و لبه دار مثل زیپ لباس ، کمربند ، نگین ها و تزئینات لباس قزن های لباس زیر و … باعث پاره شدن لباس در لباسشویی شوند ؛ به این صورت که به بعضی از لباسها گیر کنند و دچار نخ کش شدن و جر خوردن لباس هایی که الیاف ظریفی دارند شوند.

پس دقت کنید قبل اگر میخواهید لباس های زیرتان را با لباسهای معمولی بشویید آنها را در توری های مخصوص بریزید و بعد داخل لباسشویی قرار دهید و یا اگر لباس های ضخیم مثل کاپشن و … که زیپ دارند را با لباسهای نازک یکجا نشویید.

تنظیمات اشتباه برنامه ماشین لباسشویی

اگر لباس ها را تفکیک کنید و هر کدام را با برنامه مناسب خود بشویید مطمئناٌ این اتفاق به مراتب کمتر برای لباسهای شما خواهد افتاد ، ولی معمولا خیلی ازما این کار را انجام نمیدهیم و  همه لباس ها چه با الیاف نازک وچه ضخیم و جنسهای مختلف را با یک برنامه شستشو میشوییم و این یکی از علت های پاره شدن لباس در لباسشویی میشود.

دور بالای خشک کن لباسشویی

خوب یکی از دکمه هایی که روی لباسشویی ما تعبیه شده است برای استفاده در این مواقع است که ما زمانیکه لباسها را در لباسشویی میریزیم بدانیم چه نوع لباسی است و برنامه درستی را انتخاب کنیم اصولا دور خشک کن لباسشویی روی 800 دور در دقیقه میباشد ، ولی شما توجه کنید چه نوع لباسهایی در لباسشویی خود ریخته اید.

اگر لباس ها الیاف ظریف دارند دور خشک کن را روی 600 و اگر لباس های ضخیم در دستگاه است دور خشک کن را روی 1000 و یا بیشتر  قرار میدهیم.

لازم به ذکر است که لباسهایی که از قبل سوراخ و پارگی دارند آسیب پذیر تر هستند و پارگی آنها بیشتر میشود.

اگر مقدار لباس ها کم باشد یا برای لباس های ظریف، دور خشک کن بالا را انتخاب کنید، لباس ها در دیگ بالانس نمیشود و این می تواند باعث ضربه شدید لباس ها به دیگ و یا گیر کردن آن ها به پره ها و پارگی لباس ها شود.

ترموستات خراب شده است

اگر ترموستات ماشین لباسشویی خراب باشد، حتی در صورت تنظیمات شستشو بر روی دمای مناسب هم، المنت و هیتر دستگاه به خوبی کار نکرده و به موقع خاموش نکند، آب داغ لباس ها را خراب و پاره می کند.

پارگی لاستیک درب ماشین لباسشویی

اگر لاستیک درب لباسشویی پاره یا فرسوده باشد، لباس ها در حین شستشو به پیچ و مهر های درب گیر کرده و پاره می شود.

فرسوده شدن لاستیک دور درب لباسشویی

بعضی ازقطعات ماشین لباسشویی مصرفی هستند و به مرور زمان دچار فرسودگی و خرابی میشوند  که لاستیک دور درب لباسشویییکی از آنهاست و اگر دچار فرسودگی و یا پارگی باشد ممکن است لباس به آن گیر کند و دچار پارگی و یا آسیب دیدگی شود.

دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی 

دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی

دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی  پرداختیم و حالا نوبت آن است که بگوییم چطور از آسیب دیدن لباس ها جلوگیری کنیم .

 علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

حد اقل کاری که میتوان کرد این است که دلایلی که خودمان باعث آن هستیم مانند دقت نکردن به جنس لباسها و حجم لباسی که در دستگاه میریزیم را رعایت کنیم.

اگر لباسی دچار پارگی و سوراخ کوچکی است قبل از شستن نسبت به رفع مشکلش اقدام کنیم و بعد آن را داخل لباسشویی قرار دهیم. تا این سوال که چرا ماشین لباسشویی لباس را پاره میکند بر طرف شود.

در این مقاله سعی کردیم جواب سوال شما که علت پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی چیست ؟ و دلیل پاره شدن لباس ها در لباسشویی را بدهیم اما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید میتوانی از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند و یا با شماره های زیر تماس بگیرید تا سریعا  پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

02122737566
02144287993

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *