قطعات لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی ، علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

برخی مواقع مشکلاتی پیش می‌آید که کارکرد دستگاه را مختل می‌کند. مشکلاتی مانند نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی و مواردی از این قبیل در این مقاله  قصد داریم تا در علت نچرخیدن ماشین لباسشویی را بررسی کنیم و به حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بپردازیم.

اگر ماشین لباسشویی شما در حالت آبکشی و خشک کردن نمیچرخد چند راه وجود دارد که میتوانید آنها را انجام دهید تا درست شود. کافی است تا برند معتبری را برای خرید ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید تا علاوه بر کیفیت، از خدمات پس از فروش مناسبی نیز برخوردار شوید.

 • اولین علت : درب ماشین را چک کنید که از بالا یا پایین باز نباشدچون سیستم قفل در وقتی درب ماشین باز باشد از چرخش ماشین لباسشویی ممانعت میکند. اگر این سیستم خراب شود دستگاه نخواهد چرخید و به همین راحتی خودتان علت نچرخیدن ماشین لباسشویی را تشخیص دادید و دیگر نیاز به خواندن ادامه مقاله که راجب حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی است نیازی نیست.
حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

برای تشخیص خرابی این قسمت از یک مولتی متر برای تست اتصال جریان سیستم قفل استفاده کنید. اگر قفل در اتصالات دارای جریان نبود مشکل از قفل در هست و باید تعویض شود .

 • علت دوم : تسمه محرک یکی از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی محسوب میشود تسمه محرک را باید چک کنید که شل نشده باشد ، اگر تسمه خراب شده بود یا شل باشد باید آن را تعویض کنیم.
 • علت سوم : کوپلینگ موتور، موتو را به سیستم انتقال نیرو ماشین لباسشویی وصل میکند اگر بیشتر از حد مجاز لباس داخل ماشین لباسشویی باشد کوپلینگ برای اینکه به لباسشویی فشار وارد نشود اجازه چرخش نمی دهد ، کوپلینگ هم به دلیل استفاده زیاد امکان دارد خراب شده باشد پس کوپلینگ را باید بررسی کرد تا ببینیم نیاز به تعویض نداشته باشد.
 • علت چهارم :چفت در از بسته شدن کامل در خبر میدهد اگر اطمینان کامل داشته باشد که در بسته شده باشد ماشین شروع به شستشو میکند در غیر این صورت دستگاه شروع به کار نمیکند.

خرابی چفت در را بررسی کنید از یک مولتی متر برای تست اتصال جریان هر یک از کلید های چفت در استفاده کنید اگر کلیدی هنگام فعال بودن دارای اتصال نبود کلید را تعویض نمایید .

 • علت پنجم :خراب شدن کلاچ باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی میشود ،کلاچ اتصال بین دیگ و گردونه شستشو را ایجاد میکند به زبان دیگر یعنی کمک میکنه گردونه به تدریج به سرعت چرخش شود.اگر کلاچ ساییده شده باشد باعث اختلال در چرخش ماشین میشود ،کلاچ قابل تعمیر نیست و در صورتی خرابی فقط باید تعویض شود.
 • علت ششم : قرقره وظیفه اتصال درام به تسمه را دارد، اگر قرقره مشکلی داشته باشد تسمه نمیچرخد و همین باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی میشود.
 • علت هفتم : ایراد برد الکتریکی اصلی یا برد کنترلی موتور

این برد نیروی موتور را تامین میکند اگر این مورد به مشکل بخورد لباسشویی یا اصلا کار نمیکند یا ناقص کار میکند. ابتدا ، برد کنترلی موتور را برای وجود اجزای نیم سوز و تمام سوز شده بررسی کنید. برای تشخیص خرابی برد کنترلی موتور، اطمینان حاصل کنید که برد کنترلی نیروی الکتریکی موتور را وصل می‌کند. اگر برد کنترلی برق داشت ولی برق موتور را وصل نمی‌کرد، آن را تعویض کنید و به حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی پایان دهید.

 • علت هشتم : بخش استاتور هم علت نچرخیدن ماشین لباسشویی میشود ، استاتور همراه با روتور درگیر میشود تا جریان الکترو مغناطیسی قدرتمندی را ایجاد کند تا گردونه را به چرخش در بیاورد.اگر سیم پیچی های استاتور آسیب دیده باشد این مشکل به وجود می آید پس سیم ها را بررسی کنید.
 • علت نهم : علت نچرخیدن ماشین لباسشویی هم میشود که از خرابی روتور باشد همانطور که در قسمت بالا هم توضیح دادیم ، روتور و استاتور با هم دیگر میدان مغناطیسی قوی ایجاد می کنند که سبب چرخش دیگ و همچنین حفظ تعادل دیگ موقع چرخش می گردد. خرابی روتور این چرخه را مختل می نماید در نتیجه باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می شود.
 • علت دهم : خرابی بلبرینگ گردونه ، بلبرینگ در وسط گردونه خارجی قرار دارد و کمک میکند تا گردونه داخلی به نرمی بچرخد، اگر بلبرینگ گردونه خراب شود از گردش گردونه جلوگیری میکند. و صدای گوش خراش میدهد اگر بلبرینگ گردونه خراب شد توصیه میکنیم که گردونه خارجی و بلبرینگ را هم تعویض کنید .
حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

 • علت یازدهم : واشر های روان کننده چرخش دیگ در کنار دیگ ماشین لباسشویی قرار گرفته که باعث روان شدن چرخش دیگ میشود.در بعضی از مواقع امکان دارد واشر ها خراب شده باشد که ماشین لباسشویی نمیچرخد.
 • علت دوازدهم : درام عقب هم باعث میشود دیگ ماشین لباسشویی روان تر بچرخد اگر درام ها خراب شده باشد باید آنها را تعویض کنید .
 • علت سیزدهم : یاطاقان دستگاه اگر خراب باشد صدای به هم خوردن آهن در ماشین لباسشویی می آید در این موارد اصلا ماشین لباسشویی را روشن نکنید .تاثیر مستقیم بر روی گردش دیگ ماشین لباسشویی دارد.
 • علت چهاردهم : در بعضی مواقع درب ماشین لباسشویی شکسته شده و برد الکتریکی دستور چرخیدن را به لباسشویی نمی دهد ، در اغلب برند ها روی نمایشگر علامت منها می آید این بدین معنی است که درب دستگاه شکسته شده.
 • علت پانزدهم : موتور محرک دستگاه خراب شده باشد این اتفاق بسیار کم پیش می آید ، موتور صدای فوق العاده زیادی میدهد و کار نمی کند و هیچگونه چرخشی نداشت موتور محرک شما خراب شده و باید موتور را تعویض کنید البتع قبل از اینکه تامین نیروی برق موتور را چک کنید.

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

لطفاً برای حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی  با شماره زیر تماس بگیرید و اگر علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خود را متوجه نشدید فرم زیر را پر کرده و به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02188592650

02177394353

 

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

4 thoughts on “علت نچرخیدن ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *