قطعات لباسشویی

تعویض تایمر لباسشویی

تعویض تایمر لباسشویی ، تعمیر برد ماشین لباسشویی

دلایل خراب شدن برد  ماشین لباسشویی و تایمر  ماشین لباسشویی را در این مقاله توضیح میدهیم و چگونگی تعویض تایمر لباسشویی و تعمیر برد ماشین لباسشویی را هم آموزش میدهیم.

امروزه یکی از وسایل پر کاربرد در منازل ماشین لباسشویی است که در صورت استفاده مداوم از دستگاه خراب میشود .با توجه به ساختار ماشین لباسشویی اگر قطعه ای در ماشین لباسشویی خراب شود به کارکرد بقیه قطعات هم آسیب میزند و انها را هم درگیر میکند. و در صورت بروز خرابی آن را تعویض میکنند تا کارایی بهتری داشته باشد هزینه تعمیر قطعه نسبت به تعویض آن به صرفه نمیباشد.

برد الکترونیکی چیست؟

یکی از اساسی ترین بخش ها در ماشین لباسشویی است، وسیله الکترونیکی است که مسئول اجرای برنامه های انتخابی ماشین لباسشویی است.وظیفه اصلی برد الکترونیکی لباسشویی  در ماشین لباسشویی هدایت و کنترل دستوراتی است که برای شروع کار به ماشین لباسشویی میدهند.تعمیر برد ماشین لباسشویی یکی از کارهای است که در این مقاله به شما آموزش میدهیم.

این قطعه با دریافت اطلاعات لازم از سنسورهای دستورات لازم را به بخش های مختلف ماشین لباسشویی میدهد پس اگر این قطعه خراب شودر اختلال کلی در فرآیند شستشو به وجود می آید .تشخیص به موقع و صحیح از بروز صدمات جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری میکند.

با به روز شدن تولیدات ماشین لباسشویی های جدید بردهای الکترونیکی اگر دچار مشکل شود باید تعمیر برد ماشین لباسشویی یا تعویض تایمر لباسشویی را به تعمیرکاران آموزش دیده  بسپارید و از دستکاری کردن آنها پرهیز کنید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی

دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی :

  • نوسان برق

با نوسان برق اتصالات در خازن باعث سوختم بر ماشین لباسشویی میشود چون قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی بسیار حساس هستند و روی برد تعبیه شده اند.

  • نفوذ آب در ماشین لباسشویی

اگر به دلایلی آب به داخل ماشین لباسشویی رفته باشد  و به برد الکتریکی ماشین لباسشویی رسیده باشد میسوزد و خطر اتصالی سیم پیچ ها هم پیش می اید و بدنه ماشین لباسشویی هم  دارای برق میشود و در صورت آتش سوزی دیگر قابل تعمیر نخواهد بود چون برد اصلی هم میسوزد. در صورتی که مشکل از خازن و فیوزهای برد الکترونیکی باشند و قابل تعمیر ، می توان برد را تعمیر کرد اما در صورتی که برد بسوزد و قابل تعمیر نباشد.

مشکلاتی که به وجود می آید با خراب شدن برد الکترونیکی

  • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار
  • از کار افتادن پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • خاموش شدن پنل جلویی لباسشویی
  • انجام نشدن دستوراتی که به ماشین لباسشویی میدهیم

اگر شما اطلاعات کافی و فنی دارید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی و تعویض تایمر لباسشویی مراحل زیر را مطالعه کنید تا برای تعویض این قطعه به مشکل نخورید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی :

  • ایمنی

ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و خاموش کنید.قبل از شروع تعمیر برد ماشین لباسشویی و تعویض تایمر لباسشویی  خود حتما دو شاخه  ماشین لباسشویی را از پریز جدا کنید تا با خیال راحت به تعمیرات برسید

  • جدا کردن پنل ماشین لباسشویی

با باز کردن پنل ماشین لباسشویی راحت تر میتوانید به قطعات دسترسی داشته باشید ، با پاک کننده های الکتریکی که آسیبی به دستگاه نزد قسمت های آلوده را پاکسازی کنید.

  • تعویض برد الکترونیکی

خازن ها را باید چک کنید که کاملا صاف و بدون پیچ خوردگی باشد که اگر تا خوردگی در خازن ها دیدی آنها هم باید تعویض شوند.

  • تعویض برد ماشین لباسشویی

برد جدید را جایگزین برد قدیمی میکنیم فقط با احتیاط برد را بیاورید و در انتها ماشین لباسشویی را ببندید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

تعویض برد جدید

تایمر چیست؟

تایمر وظیفه کنترل عملکردهای ماشین لباسشویی را دارد.

فرآیند ساخت تایمر بسیار پیچیده است چون سیم های زیادی به آن وصل شده ، شفت داخل تایمر وجود دارد و با چرخش و فعال کردن کلید های مخصوص باعث عملکرد صحیح پمپ و شیر برقی  میشود.

چرخش شفت توسط یکی از موتور های تایمر انجام میشود.به زبان دیگر شفت توسط موتور تایمر چرخانده می شود و بدین ترتیب برنامه های مختلف شست و شو را می توان اجرا میکند.

وقتی ماشین لباسشوی را روشن میکنیم تایمر با یک سرعت مشخصی کار میکند این سرعت چرخش توسط تایمر ماشین لباسشویی تنظیم میشود.

تایمر اطلاعات را از سنسورها دریافت میکند و برنامه ها را در زمان خاص به پمپ ها و موتور لباسشویی ارسال میکند. شفت و چرخ دنده های مختلف از اجزای سازنده تایمر می باشند. همانطور که گفته شد، شفت توسط موتور تایمر چرخانده می شود و بدین ترتیب برنامه های مختلف شست و شو را می توان اجرا نمود. در انتهای شفت تایمر ولوم یا دستگیره تایمر قرار می گیرد. با پیچاندن این ولوم می توان برنامه های مورد نظر را انتخاب نمود.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی

اتفاقاتی که باعث خرابی تایمر میشود:

 تعویض تایمر لباسشویی :

از پیچیده ترین قسمت های ماشین لباسشویی میتوان به تایمر آن اشاره کرد چون دارای بخش های الکتریکی و مکانیکی هست و بر روی برد دیجیتالی قرار گرفته و کار کردن و تعمیر برد ماشین لباسشویی آن بسیار تخصصی است اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده و علت آن خرابی تایمر دستگاه هست  و خودتان به قول معروف دست به آچار هستید و میخواهید آن را تعویض کنید در این آموزش میتوانید تایمر را تعویض کنید فقط حتما عکس و فیلم بگیرید  ویا میتوانید با شرکت هومیکسو تماس بگیرید تا برای تعویض تایمر لباسشویی شما متخصصین شرکت را  به منزل شما اعزام کنند  یا راهنمایی های لازم را به شما بکنند.

مرحله اول : خاموش کردن دستگاه

قبل از شروع هر کاری دو شاخه ماشین لباسشویی را از برق بکشید.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

خاموش کردن لباسشویی

مرحله دوم : پنل جلویی دستگاه را جدا کنید.

تمامی پیچ های پنل را باز کنید تا کاملا پنل از ماشین لباسشویی جدا شود.

تعویض تایمر لباسشویی

جدا کردن پنل لباسشویی

مرحله سوم: جدا کردن تایمر خراب

باید سیم های تایمر قدیمی را به آهستگی از تایمر جدا کنید فقط حتما قبل از جدا کردن عکس و فیلم بگیرید تا هنگام نصب به مشکل بر نخورید.

مرحله چهارم : نصب تایمر جدید

تایمر جدید را روی دستگاه بگذارید و پیچ هایش را محکم کنید طبق عکسی که گرفتید سیم ها را متصل کنید.

مرحله پنجم: بستن پنل

پنل را پیچ کنید و ماشین لباسشویی را به برق بزنید و روشن کنید .

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر برد ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر برد ماشین لباسشویی شما می‌باشد.

لطفاً برای درخواست تعویض تایمر لباسشویی با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را با پر کردن فرم زیر نشان دهید  تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

02177394838

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

1 thoughts on “تعویض تایمر لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *