قطعات لباسشویی

چرا لباسشویی برق دارد

چرا لباسشویی برق دارد ، چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

شاید بارها شده که به بعضی از لوازم برقی منزل دست زده ایم و دچار برق گرفتگی خفیف شده باشیم اما آن را جدی نگرفته باشیم اما گاهی همین شوک الکتریکی کوچیک ممکنه فاجعه به بار بیاورد و باید علت های اینکه چرا لباسشویی برق دارد ؟ و یا چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد ؟ بررسی شود.

کلیه لوازم برقی باید درست نصب شوند وبه سیم ارت متصل شوند تا از بروز این گونه مشکلات جلوگیری بشود ولی در هر صورت باید در استفاده از لوازم برقی همیشه احتیاط کرد.

در ادامه به بررسی اینکه چرا لباسشویی برق دارد ؟ چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد میپردازیم.

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

چرا لباسشویی برق دارد

چرا لباسشویی برق دارد ؟

  • پریز برق و سیم اتصال که ابتدا باید سیم اتصال به برق ماشین لباسشویی را چک نمایید و اگر سیم برق دچار پوسیدگی و پارگی و مشکلات این چنینی بود باید تعویض شود.
  • اتصال سیم پیچی داخلی دستگاه همه چیز به ظاهر سالم است پس چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد ؟ممکن است در ظاهر مشکلی وجود نداشته باشد واین مشکل داخلی باشد و مشکل در اتصالی در سیم پیچی های داخلی داخلی دستگاه باشد.
  • برد و سایر قطعات الکترونیکی ممکن است بر اثر یک برق رفتن و آمدن بعضی از قسمت های دستگاه مانند برد و بعضی قطعات الکترونیکی دستگاه شما آسیب ببیند و برق تولید کند.

 

  • اتصال نادرست سیم ارت لباسشویی به زمین، می‌تواند سبب ایجاد جریان برق درون بدنه دستگاه شود.
  • هیتر یا المنت دستگاه دچار فرسودگی شده است و خطرات برق گرفتگی را برای کاربر دارد.
  • خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار اتصالی شده است.
  • موتور ماشین لباسشویی نیم سوز شده است و برق را به بدنه ماشین لباسشویی منتقل می‌کند.
  • اتصالی در سیم پیچی داخلی ماشین لباسشویی، سبب انتقال جریان برق به بدنه دستگاه شده است.
  • بدنه و سطح زیرین لباسشویی همیشه خیس و نمدار است و سبب اتصالی جریان برق شده است.

 

برای حل مشکلات فوق، تا حد امکان از قرار دادن لباسشویی در حمام، نزدیک سینک آشپزخانه و مکان­های خیس خودداری نمایید، تا رطوبت به بدنه دستگاه نرسد.

همچنین از محافظ مطمئن جهت وصل کردن دوشاخه ماشین لباسشویی استفاده نمایید و به هیچ عنوان از سیم‌های سیار غیر معتبر استفاده نکنید.

در صورتی که بدنه لباسشویی دچار برق داشتن ماشین لباسشویی شده است، سریعاً دستگاه را از برق خارج نمایید و با  نمایندگی تماس بگیرید.

دلیل اینکه لباسشویی شما یا هر لوازم برقی خانگیتان شوک الکتریکی (برق دارد) به شما می دهد ،  این است که درست به زمین وصل نشده است و سریعا باید آن را چک کنید.

 

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

همه ی وسایل بزرگ برقی باید به زمین با رعایت نکات ایمنی متصل گردند. سیمی که از زمین رد می شود از داخل کابل اصلی به پریز برق میرود. اگر این اتصال در هر نقطه ای گسسته بشود ، کابل ، پریز و آنگاه شما برق رفتگی خفیفی را حس  می کنید.

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانه می‌باشد. شرکت هومیکسو با بهره گیری از دانش تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی شما می‌باشد. لطفاً برای درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت راهنمایی و هماهنگی با شما اقدام نمایند.

سعی کردیم در این مقاله به سوالاتی از قبیل چرا لباسشویی برق دارد  و چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد پاسخ دهیم اما اگر شما سوال دیگری در این رابطه دارید میتوانید انتهای صفحه  سوال خود را بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو باشند.

02188592650

02177394353

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

 

2 thoughts on “چرا لباسشویی برق دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *