تعمیر ماکروفر جنرال

تعمیر ماکروفر جنرال

تعمیر ماکروفر جنرال ، تعمیرات ماکروفر جنرال

امروزه با ماشینی شدن زندگی ها و شاغل شدن افراد در خانه ها زمان کمتری رای پخت و پز غذا دارند و از این رو تمامی کارهای پخت و پز را با کمک ماکروفر انجام میدهند و استفاده نادرست و روزانه از ماکروفر باعث خراب شدن آن شده و دیر یا زود نیاز به تعمیر ماکروفر جنرال خود را حس خواهید کرد دیگر ماکروفر شما به خوبی سابث کار نمیکند و باید به دنبال مرکز تعمیرات ماکروفر جنرال برای سرعت بخشیدن به تعمیر ماکروفر خود بکنید.

تعمیرات ماکروفر جنرال

تعمیرات ماکروفر جنرال

چرا ماکروفر خراب شده است ؟ چرا ماکروفر کار نمیکند ؟ برای آموزش تعمیرات ماکروفر چه باید کرد ؟
چرا لامپ ماکروفر کار نمیکند؟

• دلیل اول: ممکن است خود لامپ سوخته باشد. قبل از تعویض قطعات دیگر ، لامپ را تعویض کنید.
• دلیل دوم: سیم ها، سوکت ها، و لامپ را بررسی کنید. اگر این قطعات مشکلی نداشتند، با مولتی متر برد کنترل را چک کنید تا مطمئن شوید که به سوکت های لامپ ولتاژ درستی می فرستد. اکر برد کنترل ولتاژ کافی به سوکت لامپ نمی رساند، آن را تعویض کنید.
• دلیل سوم: اگر بعد از تعویض لامپ همچنان مشکل وجود داشت، با مولتی متر سوکت ها را از نظر پیوستگی چک کنید و اگر پیوستگی نداشتند، آن ها را تعویض کنید.

چرا ماکروفر بعد از چند ثانیه خاموش میشود؟

• دلیل اول: کلید در ممکن است بلافاصله از کار بیفتد. کلیدهای در را از نظر وجود علائم داغ شدگی بیش از حد، خم شدن و یا سوختگی چک کنید. اگر این علائم را مشاهده نکردید، با استفاده از مولتی متر کلید را از نظر پیوستگی چک کنید. اگر کلید دارای ایراد ظاهری و یا عدم پیوستگی بود، آن را تعویض کنید.
• دلیل دوم: برد کنترل معمولا به اشتباه منبع خرابی شناسایی می شود. ابتدا قطعات محتمل دیگر مانند کلید در را بررسی کنید و سپس اگر همه اجزا درست کار می کردند، برد کنترل را تعویض کنید.
• دلیل سوم: برای تشخیص اینکه صفحه لمسی و یا پنل کنترل خراب هستند، همه دکمه های روی پنل کنترل را فشار دهید. اگر بعضی از دکمه ها درست کار کردند و بقیه نه، صفحه لمسی و پنل کنترل را تعویض کنید.

چرا صفحه نمایش ماکروفر کار نمیکند؟

دلیل: اگر صفحه نمایش به صورت مقطعی از کار می افتد، برد نمایشگر دلیل این مشکل می تواند باشد. اما اگر صفحه نمایشگر اصلا کار نمی کند، برد کنترل و یا برد نمایشگر ممکن است خراب باشند.
چیزهایی که نیاز دارید در مورد ماکروفر بدانید.

  • چرا جرقه میزند؟

اگر ماکروفر جنرال شما جرقه میزند کافی است برای رفع عیب از خدمات تعمیر ماکروفر جنرال بهره مند شوید .

ممکن است ماکروفر شما دچار ایراد سیم کشی و اتصالات  باشد که باعث جرقه زدن می شود پس ابتدا سیم کشی ها را بررسی نمایید و بعد از آن دقت کنید که ظروف طلایی و یا آهنی را هرگز نباید در ماکروفر بگذارید زیرا باعث جرقه زدن می شود. سعی کنید از ظروف ساده و بدون طرح های طلایی استفاده کنید تا این مشکل پیش نیاید.

  • علت کار نکردن صفحه چرخشی در ماکروفر چیست؟

صفحه چرخشی در ماکروفر جنرال دارای موتور گردان است که ممکن است این موتور مشکلی داشته باشد و کار نکند پس ابتدا آن را بررسی کنید و در نهایت برد الکتریونیک که باعث چرخش این صفحه می شود هم بررسی کنید.

تعمیرات ماکروفر جنرال

تعمیر ماکروفر جنرال

نکات مهم برای اینکه نیاز به تعمیر ماکروفر جنرال نداشته باشید:

فویل های آلمینیومی

این نکته را حتما می دانید که وسایل آهنی را اصلا نباید در ماکروفر  قرار دهید و این امر در مورد فویل های آلمینیومی نازک نیز برقرار است. فویل های نازک سریعا داغ می شوند ممکن است بر اثر افزایش دمای زیاد آتش گرفته و حتی باعث آتش سوزی خانه شما نیز بشود.

ظروف چینی

یکی از نکاتی که کمتر رعایت می شود در مورد ظروف چینی است. برخی از این ظروف رگه هایی از آهن در داخل رنگ و یا جنس آن وجود دارد و بعد از برخورد با امواج جرقه می زنند. در این حالت شاید جرقه ها باعث آتش سوزی شوند و یا حتی ظرف شما بشکند.

میوه و سبزی

از قرار دادن هر گونه میوه و سبزی در داخل ماکروفر جدا خودداری کنید. این امر در کنار آن که می تواند باعث سمی شدن و از بین رفتن خواص میوه و سبزی ها شود، مشکلات دیگری نیز به وجود می آورد. برخی از میوه ها به امواج حساس هستند و ممکن است از داخل منفجر شوند همچنین سبزی ها نیز امکان دارد آتش بگیرند.

تخم مرغ

اگر وقت کم دارید و می خواهید یک تخم مرغ را درست کنید حتما از اجاق گاز استفاده کنید و آن را در ماکروفر  قرار ندهید. تخم مرغ دارای پروتئین بسیار زیادی است و یک پوست سخت نیز بر روی آن قرار دارد. قرار دادن تخم مرغ زیر امواج باعث انفجار آن و یا حتی از کار افتادن دستگاه شما شود.

پلاستیک

یکی دیگر از موادی که نباید در ماکروفر قرار دهید پلاستیک است چرا که بعد از برخورد با امواج ممکن است سمومی را وارد غذا کند. قبل از اینکه ظرف را در دستگاه قرار دهید روی آن را بخوانید تا مطمئن شوید که قابلیت استفاده در ماکروفر را داشته باشد. برخی از ظروف غیر استاندارد بعد از گرم شدن آب می شوند و این میتواند برای غذا شما بسیار مضر باشد همچنین ظرف شما نیز بی استفاده می شود.

با رعایت کردن نکات بالا خیلی دیرتر به مرکز تعمیرات ماکروفر جنرال نیاز پیدا میکنید اما اگر ماکروفر شما به هر دلیلی نیاز به تعمیر دارد و گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده هر چه سریعتر یا به صورت آنلاین با پر کردن فرم انتهای مقاله یا به صورت تلفنی به مرکز تعمیرات ماکروفر جنرال اطلاع دهید ت برای تعمیر ماکروفر جنرال شم اقدامات لازم را انجام دهند.

 

با پر کردن فرم زیر و شرح خرابی دستگاه مورد نظر خود کارشناسان ما با بررسی مشکل ماکروفر شما تکنسین مربوطه را به محل مورد نظر شما اعزام مینمایند:

02177145282

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *