قطعات لباسشویی

رفع بوی بد ماشین لباسشویی

علت بوی بد ماشین لباسشویی و رفع بوی بد ماشین لباسشویی

در این مقاله قصد داریم علت بوی بد ماشین لباسشویی را شرح دهیم و راه کار هایی را برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی توضیح دهیم ،  بوی بد ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که همواره در بسیاری از خانه ها وجود دارد از آنجایی که اکثر ماشین لباسشویی ها هم در آشپزخانه قرار گرفته  این مشکل را پر رنگ تر میکند، از سوالات رایج مردم این است که چگونه از شر بوی بد ماشین لباسشویی خلاص شویم؟

بوی بد ماشین لباسشویی چند علت دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم. علت بوی بد ماشین لباسشویی بو نم و رطوبت باقی مانده در ماشین لباسشویی به دام افتاده است.اصلا به این قضیه مرتبط نیست که شما زیاد از ماشین لباسشویی خود استفاده میکنید یا کم مهم طرز استفاده اشتباه شما از ماشین لباسشویی بوده که باعث به وجود آمدن بوی بد ماشین لباسشویی شده است. برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی نا انتهای مقاله ما را بخوانید.

علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟

علت بوی بد ماشین لباسشویی

علت بوی بد ماشین لباسشویی

  • بستن درب ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار

بعد از شستشو لباس ها و خارج کردن لباس ها از ماشین لباسشویی بهتر است در ماشین لباسشویی را باز بگذاریم تا رطوبت ماشین لباسشویی خارج شود و باعث بوی بد ماشین لباسشویی نشود تا چند ساعت بعد از پایان شستشوی لباس ها حتما درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا بخار و رطوبت از آن خارج شود.

  • عدم تمیز کردن جاپودری

هر 6 ماه یکبار باید جاپودری ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید آن را بیرون بکشید و کامل بشورید.

  • به موقع خارج نکردن لباس ها از ماشین لباسشویی

به موقع بیرون آوردن لباس ها در ماشین لباسشویی باعث میشود قارچ ها و باکتری ها به صورت رشد کنند ، تا جایی که امکان دارد بعد از شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی آنها را خارج کرده و پهن کنید تا خشک شود و جلوگیری کنید از جمع شدن باکتری و قارچ ها در داخل دیگ ماشین لباسشویی.

  • خشک نکردن شیار لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

بعد از اتمام  کار ماشین لباسشویی حتما با پارچه یا حوله لا به لای لاستیک درب ماشین لباسشویی را پاک و خشک کنید.

  • سرویس نکردن سالیانه ماشین لباسشویی

شما هر 6 ماه یکبار بهتر است ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید تا جلوی چنین مشکلاتی را بگیرید در سرویس کردن ماشین لباسشویی تکنسین های شرکت هومیکسو با تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی از گیر کردن پرزها و سنجاق و یا شی جلوی پمپ فیلتر را هم تمیز میکردند که آب هم به راحتی در رفت و امد باشد و باعث بوی بد و آسیب های جدی تر به دستگاه نشود.

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم از مهم ترین مواردی بود که باعث بوی بد ماشین لباسشویی شما میشود.با رعایت کردن نکات کوچیک از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

  • شستن همیشگی لباس ها با آب سرد

بهتر است ماهی یک بار در ماه لباس ها را با آب داغ بشوییم تا دیگ ماشین لباسشویی و لاستیک دور دیگ و درب هم ضد عفونی شود و بخشی از باکتری های موجود در دیگ را از بین ببرد.

علت بوی بد ماشین لباسشویی

علت بوی بد ماشین لباسشویی

راه حل هایی برای چرا لباسشویی بو بد میدهد ؟  

  • حلقه لاستیکی اطراف درب ماشین لباسشویی، مکان رایجی برای رشد و تجمع کپک ­ها و قارچ­‌ها می ­باشدکپک یا هرگونه چرک و کثیفی را با استفاده از مقدار کمی سفید کننده از لاستیک پاک کنید. حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا ماده سفیدکننده به خورد کپک برود و سپس آن را به خوبی خشک کند. حتی می‌توانید از ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین به جای سفیدکننده استفاده کنید.
  • یک پیمانه لیوان آب گرم و یک‌چهارم پیمانه سرکه سفید را داخل یک ظرف بریزید. یک پارچه کهنه پاک‌کننده را مرطوب کنید اما نه طوری که خیس شود. داخل دیگ ماشین لباسشویی را پاک و سپس آن را کامل خشک کنید.
  • نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه ماده شوینده بریزید و برنامه شست‌وشو را به راه اندازید. سرکه به طور معمول هر باکتری که داخل ماشین لباسشویی باشد را از بین می‌برد و شما را از بوی بد ماشین لباسشویی نجات می‌دهد. برای بوهای سرسخت و زننده که از بین نمی‌روند، نصف پیمانه جوش شیرین را قبل از شروع برنامه شست‌وشو به دیگ اضافه کنید.
رفع بوی بد ماشین لباسشویی

رفع بوی بد ماشین لباسشویی

اگر با دانستن دلایل بالا متوجه علت بوی بد ماشین لباسشویی خود شدید برای از بین بردن این بو اقدام صحیحی انجام دادید که باید به شما تبریک گفت ولی اگر احساس میکنید برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی  نیاز به تعمیرکار دارید با شرکت هومیکسو تماس بگیرید تا ما با اعزام تکنسین های ماهر خود به رفع مشکل پیش آمده کمک کنیم یا فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی شما اقدامات لازم را انجام دهند.

02177394838

02122737566

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *