قطعات لباسشویی

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ، تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی

با نزدیک شدن عید به فکر خانه تکانی و تمیز کردن می افتیم ، نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی  یکی از کارهای خانه تکانی محسوب میشود ، برای تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی چند راه وجود دارد که سریع تر پاک میشود و  کپک زدگی و کثیفی را خواهید دید  و یا بوی بسیار بدی می آید درآن لحظه هست که این سوال در ذهنتان پیش می آید که نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی چگونه است؟

در این مقاله به این نکته اشاره میکنیم و انواع پاک کننده هایی که با آن لاستیک ماشین لباسشویی را پاک میکنند را میگوییم تا به ماشین لباسشویی شما هم آسیبی وارد نشود و هم ماشین لباسشویی شما ضد عفونی و تمیز شود و قاعدتا ماشین لباسشویی شما جایی است که لباس هارا میشورید و انتظار میرود تمیز و پاکیزه باشد.

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

علت هایی که باعث کثیف شدن لاستیک درب ماشین لباسشویی میشود:

  • پاک نکردن و خشک نکردن آب باقی مانده بعد از شستشو لباس ها

بعد از هر شستشو مقداری آب در لای پلاستیک درب ماشین لباسشویی باقی می ماند و باید با پارچه یا حوله ای آن را خشک کنیم.

  • باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی

بعد از شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی باید درب ماشین لباسشویی را باز بگذاریم تا رطوبتی که داخل ماشین لباسشویی است بیرون برود.

چون کپک ها در جایی که مرطوب هست رشد میکند.

  • لباس های خیس را در ماشین لباسشویی باقی بگذاریم.

خیلی از افراد ماشین لباسشویی را روشن کرده و بعد از اتمام شستشو لباسها را بیرون نمی آورند وهمین امر باعث میشود تا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی رطوبت بگیرد و کثیف شود.

  • شستشوی همیشگی با دمای پایین

نشستن لباس ها با آب داغ یکی از علت هایی است که باعث میشود ماشین لباسشویی اصلا ضدعفونی نشود ، ما اکثرا لباس ها را با آب ولرم یا خنک میشوریم و همین امر باعث میشود تا ماشین لباسشویی با آب داغ اصلا ضدعفونی نشود.

  • استفاده بیش از حد از مایع های شوینده

اگر شما از آن دسته خانواده هایی هستید کحه هر روز و یا روزی چند بار ماشین لباسشویی خود را روشن میکنید بدانید که زودتر ماشین لباسشویی شما به مشکل میخورد و یکی از مشکلات همین کثیفیه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هست که وقتی مواد شوینده زیاد استفاده شود مقداری از مواد شوینده در لاستیک دور درب رسوب میکند و به مرور زمان باعث میشود کپک بزند.

  • شستشو با آبی که سخت هست

اگر شما در منطقه ای زندگی میکنید که آب آنجا سخت است یعنی حاوی نمک های معدنی است در ماشین لباسشویی باعث ایجاد رسوب میکند و سفیدک میزند .

تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی

تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی و نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی چند روش آسان دارد که در ادامه آنها را توضیح میدهیم  تا از شر کثیفی و کپک های لاستیک دور درب لباسشویی که صحنه قشنگی هم ندارد خلاص شوید.

ابتدا قبل از شروع هر کاری باید دستکش دست خود کنید.در روش اول که 4 مرحله دارد به شما پیشنهاد میشود ماسک هم بزنید:

روش اول : ترکیب مایع سفید کننده و آب

  1. اولین راهی که به شما پیشنهاد میشود یک فنجان مایع سفید کننده را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید.
  2. با یک دستمال مرطوب سطح لاستیک دور درب را با همین مواد سفید کننده پاک کنید.
  3. بعد از اینکه دور تا دور لاستیک را پاک کردید و از مواد سفید کننده به تمامی جاهای لاستیک زدید 5 تا 10 دقیقه مهلت بدهید تا محلول روی لاستیک و واشر بماند
  4. بعد از 10 دقیقه که محلول روی لاستیک دور دیگ ماند ان را با یک پارچه خشک کنید و درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل ماشین لباسشویی کاملا خشک شود.

روش دوم: جوش شیرین و سرکه

در این روش برای ماشین لباسشویی هایی که بوی بدی میدهد و هنوز کثیفی به حد کپک نرسیده پیشنهاد میشود چون سرکه ماده ای اسیدی است و آنچنان اسید قوی ندارد و کپک ها را از بین نمیبرد .در این حالت جوش شیرین را با سرکه مخلوط کرده و با این محلول که خطرناک هم نیست دور درب ماشین لباسشویی را پاک کنید.

روش سوم :اسید سیتریک

در این روش برای ماشین لباسشویی هایی که کپک زیادی زده اند و رسوبات زیادی دارد استفاده میشود. چون اسید سیتریک از سرکه بسیار قوی تر است  برای از بین بردن بوی بد هم میتوان کنار اسید سیتریک از جوش شیرین هم استفاده کرد.

در این روش باید ماشین لباسشویی را برای شستشوی طولانی مدت تنظیم کنید و این محلول را بریزید و ماشین لباسشویی را روشن کنید ، این روش را اگر به صورت منظم انجام دهید رشد کپک و رسوبات به طور کامل از بین میرود. و دیگر برای تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی دغدغه فکری ندارید چون نحوه تمیز کردن دور درب ماشین لباسشویی را یاد گرفتید.

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

اگر به هر دلیلی ماشین لباسشویی شما نیاز به سرویس و یا تعویض لاستیک دور درب دارد با شرکت ما تماس بگیرید تا یکی از تکنسین های متخصص ما برای رفع ایراد ماشین لباسشویی شما اقدام کند. به این نکته توجه کنید که رفع لکه و کپک از روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نیاز به افراد فنی در این حوزه دارد از این رو شرکت با داشتن تکنسین های ماهر این خدمات را در سریعترین زمان ارائه میدهد.

 

در این مقاله باتوضیحات راجب روش تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی و نحوه تمیز کردن دور درب ماشین لباسشویی  اگر هنوز هم سوالی دارید در این باره  لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان شرکت پیگیری کرده و مشکل شما را حل کنند.

02144287993

02177394353

 

 

 

 

 

 

3 thoughts on “نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *