قطعات لباسشویی

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی را در این مقاله به طور کامل شرح میدهیم تا عزیزانی که اطلاعات کافی و فنی برای تعمیرات لوازم منزل و لباسشویی را دارند بدون کمک از تعمیرکاران خودشان برای تعویض دیگ لباسشویی خود دست به کار شوند، تعویض آن کار  آسانی نیست ولی اگر شما از مهارت کافی برخوردارید با توضیحات ما در این مقاله میتوانید دیگ را تعویض کنید.  امروزه ماشین‌های لباسشویی یکی از لوازم مهم در منازل شناخته میشود  کافی است تا برند معتبری را برای خرید ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید تا علاوه بر کیفیت، از خدمات پس از فروش مناسبی نیز برخوردار شوید. ولی برخی مواقع مشکلاتی پیش می‌آید که کارکرد دستگاه را مختل می‌کند و سریعا باید برای تعمیرآن اقدامات لازم را انجام دهیم .

ابتدا به این میپردازیم که دیگ ماشین لباسشویی چیست و  در کجای ماشین لباسشویی قرار گرفته است و بعد به آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی میپردازیم .

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

دیگ ماشین لباسشویی

دیگ محل قرار گرفتن آب و لباس ها در ماشین لباسشویی است و از  جنس استیل یا ورق سیاه لعاب کاری شده است  برای اینکه زنگ نزند ، البته جنس ماشین لباسشویی های جدید از پلاستیک مقاوم است ، وقت درب ماشین لباسشویی را باز میکنیم جلوی چشم ما است همان جایی که لباس ها را می اندازیم تا شسته شود دیگ ماشین لباسشویی به موتور وصل میشود تا لرزش و صدای دستگاه را کم کند.

دلایلی که دیگ نیاز به تعویض دارد:

  • به سرو صدا افتادن دیگ
  • خشک نکردن لباس ها
  • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
  • سوراخ شدن دیگ

در بعضی از مواقع پیش می آید که در هنگام شستشو ضربات زیادی به دستگاه وارد میشود و دیگر ماشین لباسشویی نه لباس ها را میتواند بشورد نه آب بکشد در این حالت ماشین لباسشویی را خاموش کنید و متوقف کنید کار لباسشویی را و برای تعمیر دیگ به تعمیرکاران هومیکسو تماس بگیرید وی ا اگر مهارت فنی تعمیر و تعویض دیگ را دارید .

مطالب زیر را مطالعه کرده تا ما قدم به قدم آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی را به شما یاد دهیم:

  • حمل و جابه جایی نادرست هم میتواند به دیگ دستگاه آسیب جدی وارد کند در جابه جایی اهرم های متصل به دیگ باز میشود و از جایگاه اولیه خارج میشود .
  • بعضی از افراد هم بر اثر بی احتیاطی لباسهایی را که برای شستشو در ماشین لباسشویی میگذارند را نگاه نمیکنند و سنجاق و یا چیزی نوک تیز در جیب لباس ها باقی می ماند که باعث آسیب رساندن به دیگ میشود و نشتی لباسشویی از همین موارد نشات میگردد که باید به فکر تعویض دیگ ماشین لباسشویی باشید.
  • مقدار بیش از حد مجاز ماشین لباسشویی لباس در دستگاه بگذارید باعث میشود تعادل دیگ بهم بخورد موتو نمینواند دیگ را به خوبی بچرخاند .

آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله اول : ایمنی

مثل تمامی تعمیر ها تعویض وسایل جانبی ابتدا باید ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از پریز بکشید .چون قرار هست کل ماشین لباسشویی را باز کنیم بهتره دستکش استفاده کنید تا قطعات ماشین لباسشویی به دست شما آسیب نرساند .

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

کشیدن برق از پریز

مرحله دوم : جدا کردن سقف و کنترل پنل لباسشویی

سقف ماشین لباسشویی را بازکرده پیچ ها را که معمولا در پشت آن قرار دارد را بازکرده باید بعد از این کار کنترل پنل را جدا کنید برای اینکار باید ابتدا جاپودری را به بیرون بکشید اگر کشویی هست تا انتها که بکشید خارج میشود.

 تعویض دیگ ماشین لباسشویی 

جدا کردن سقف پنل لباسشویی

بعد از اینکه جا پودری را خارج کردید باید اتصالات و سیم ها را که به تایمر دستگاه وصل هست  به آرامی جدا کنید فقط فراموش نکنید حتما قبل از اینکه سیم ها را باز کنید عکس بگیرید تا در زمان بستن به مشکل نخورید.

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

خارج کردن جاپودری

مرحله سوم : در آوردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی های مختلف تعداد پیچ های نگهدارنده و طرز محکم شدن آن متفاوت است باید اتصالات را باز کرده معمولا پیچ ها در گوشه سمت راست بالا و در گوشه سمت چپ بالا هستند ، قسمت پایین پنل را هم نگاه کنید هر جا پیچ دیدید باز کنید.

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

در آوردن لاستیک دور درب لباسشویی

مرحله چهارم : جداسازی وزنه های تعادل به دیگ لباسشویی

تعداد این وزنه ها هم در لباسشویی های مختلف متفاوت است که با پیچ به قسمت بالایی و جلو ی دیگ پیچ شده آنها را هم باز کنید تا دیگ به راحتی جدا شود.

مرحله پنجم : جدا کردن محفظه ثابت جا پودری ماشین لباسشویی:

باید در این مرحله پیچ های محفظه که روی پنل جلویی قرار دارند را باز کنید بعد از بیرون کشیدن شلنگ های متصل محفظه را کامل از دستگاه خارج کنید.

 تعویض دیگ ماشین لباسشویی 

آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله ششم :جدا کردن تسمه و فولی ماشین لباسشویی

پیچ هایی که در پشت ماشین لباسشویی به پنل پشتی وصل هستند را بازکنید  و از بدنه جدا کنید با این کار پشت دیگ که فولی و تسمه هست را مشاهده می کنید ، مراقب باشید که انگشتانتان بین تسمه و فولی قرار نگیرد ،  تسمه روی فولی قرار گرفته برای جدا کردن آن را به سمت بیرون بکشید و بعد بچرخانید و به آهستگی آن را جدا کنید. بعد از اینکار پیچ فولی را هم باز کرده تا بتوانید آن را به بیرون بکشید.

آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی 

تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله هفتم : موتور را از ماشین لباسشویی جدا کنید

سیم های وصل شده به موتور و پیچ های نگهدارنده به موتور را باز کنید تا موتور جدا شود فقط سیم ها را با احتیاط جدا کنید که آسیب نبینند و قبل از جداسازی حتما از آنها عکس بگیرید تا در زمان وصل کردن به مشکل نخورید. برای جدا کردن موتور چون وزن موتور سنگین است مراقب باشید و حتما کمک بگیرید از کسی در بیرون آوردن.

مرحله هشتم : جداسازی شلنگ دیگ به پمپ

باید در این مرحله لوله خرطومی مشکی رنگ را که رابط بین دیگ و پمپ هست را جدا کنید برای این کار از انبر دست کمک بگیرید چون بست های نگهدارنده  دو سر لوله را باید باز کنید تا لوله جدا شود.

مرحله نهم : کمک ماشین را بیرون بکشیم

کمک  ماشین برای کاهش لرزش دیگ ساخته شده است .کمک ماشین ها معمولا به زیر دیگ متصل هستند یک سر آنها به زیر دیگ و سر دیگر آنها به کف ماشین لباسشویی وصل شده ، این اتصالات را که با پیچ محکم شده را باز کنید و دستگاه را خارج کنید.

مرحله دهم : جدا کردن تمامی اتصالات

در این مرحله هر سیم و اتصالاتی که قابلیت جدا شدن از دیگ را دارند از آن جدا میکنیم، چون باید دیگ را کامل خارج کنیم.

مرحله یازدهم : خارج کردن دیگ از ماشین لباسشویی

بعد از اینکه تمامی سیم ها و اتصالات را باز کردید میبینید که دیگ با دو فنر به بدنه ماشین لباسشویی وصل است  باید فنر ها را از دیگ جدا کنید و از قسمت بالا یا همان جلوی دستگاه دیگ را خارج کنید.

در این مقاله سعی کردیم آموزش تعویض دیگ ماشین لباسشویی را به زبان ساده آموزش دهیم ما چنانچه به جواب مورد نظر خود نرسیده اید میتوانی از طریق فرم زیر سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان ما جوابگوی شما باشند.

02122737566

02188592650

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

مطالب مرتبط

1 thoughts on “تعویض دیگ ماشین لباسشویی

  1. بیات گفت:

    باسلام توضیحات عالی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *